poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w Turku.

Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w Turku.
 

W środę 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku im UNICEF odbył się apel z okazji 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Ponadto na ten tydzień przypada Tydzień Edukacji Globalnej „Obudź się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

Wczorajszy apel klasycznie rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru oraz zaśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Zdzisława Kośla. Później przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną wcześniej przez uczniów oraz nauczycieli piątki. Poza tym przez cały były organizowane różne aktywności takie jak, przyjście do szkoły na niebiesko (kolor patrona szkoły). Zorganizowane zostały również lekcje mające na celu poszerzyć wiedzę uczniów w tym zakresie.

reklama

W związku z Tygodniem Edukacji Globalnej nauczyciele SP nr 5 w Turku przygotowali każdego dnia różne zajęcia związane właśnie z tym tematem. Uczniowie byli edukowani między innymi w zakresie segregacji śmieci. Przedstawione również zostały bajki „Kmishi bai” mówiące o relacjach między ludzkich.

Podobne artykuły

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli naukę....

28 czerw.
Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie

Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie "Dzieci bajki piszą"

22 czerw.
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w...

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w...

16 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama