piątek 06 grudnia 2019

Dionizji, Leontyny, Mikołaja

reklama
Wzorek

Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w Turku.

Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w Turku.
 

W środę 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku im UNICEF odbył się apel z okazji 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Ponadto na ten tydzień przypada Tydzień Edukacji Globalnej „Obudź się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

Wczorajszy apel klasycznie rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru oraz zaśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Zdzisława Kośla. Później przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną wcześniej przez uczniów oraz nauczycieli piątki. Poza tym przez cały były organizowane różne aktywności takie jak, przyjście do szkoły na niebiesko (kolor patrona szkoły). Zorganizowane zostały również lekcje mające na celu poszerzyć wiedzę uczniów w tym zakresie.

reklama

W związku z Tygodniem Edukacji Globalnej nauczyciele SP nr 5 w Turku przygotowali każdego dnia różne zajęcia związane właśnie z tym tematem. Uczniowie byli edukowani między innymi w zakresie segregacji śmieci. Przedstawione również zostały bajki „Kmishi bai” mówiące o relacjach między ludzkich.

Podobne artykuły

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków...

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków "Misia...

z dzisiaj
Wideo: Kraina Łagodności w Szkole Podstawowej nr 5

Wideo: Kraina Łagodności w Szkole Podstawowej nr 5

2 grudz.
Konkurs Piosenki Polskiej w wykonaniu uczniów...

Konkurs Piosenki Polskiej w wykonaniu uczniów SP nr...

19 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama