środa 08 lipca 2020

Arnolda, Edgara, Elżbiety

reklama

III Światowy Dzień Ubogich w parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich.

III Światowy Dzień Ubogich w parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich.
 

„Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa” Papież Franciszek.

Już po raz trzeci w parafii w Kaczach Średnich odbyły się  obchodzy Światowego Dnia Ubogich, ustanowiony przez Papieża Franciszka. Tegorocznym obchodom towarzyszą słowa Psalmu 9 „Ufność  nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Naszą nadzieją jest ufność pokładana w Bogu, który nas kocha, który w każdej sytuacji może przyjść nam z pomocą, który zna rozwiązania dla naszych trosk i kłopotów.

reklama

Po raz kolejny z inicjatywy ks. proboszcza Pawła Zalewskiego, Grupy Ewangelizacyjnej, Parafialnego Zespołu „Caritas” oraz Parafialnej Scholi Światowy Dzień Ubogich był celebrowany poza murami kościoła. Parafianie wyszli na spotkania do świetlic działających na terenie parafii. 17 listopada odbyły się spotkania w Rogowie, Gąsinie i Kaczkach Średnich. Natomiast 21 listopada gościliśmy w Wietchininie oraz Kowalach Księżych.

Podczas tegorocznych obchodów, oprócz modlitewnego montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez wspólnoty działające w naszej parafii, wystawiony został również spektakl pt. „Białe tulipany”. Tę pełną refleksji, wrażliwości i wzruszeń sztukę napisał, a także wyreżyserował Pan Mirosław Rojek. W aktorskie kreacje wcieliły się Panie z grupy teatralnej, działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie. Widzowie zadumali się nad potrzebą budowania więzi międzyludzkich, ważnością spotkań twarzą w twarz, a nie ograniczania się tylko do telefonicznych czy wirtualnych kontaktów. Nad trwaniem w relacji z drugą osobą w duchu nie tylko mówienia, ale zwłaszcza wsłuchiwania się w drugiego człowieka, wzajemnego zaufania, szacunku, zrozumienia i harmonii.

Idea przeżywania tygodnia ubogich w miejscowościach lokalnej parafii na nowo umacniła w mieszkańcach myśl, że najważniejsze jest spotkanie, zauważenie się w tym pędzie i dzielenie się miłością, ubogacanie siebie nawzajem w świecie, w którym zawsze się gdzieś śpieszymy. 

reklama

Organizatorzy mają nadzieję, że Światowy Dzień Ubogich nauczy uczestników właściwego wartościowania człowieka, w myśl Ewangelii, która uczy, że Chrystus jest ubogim, a ubogi jest Chrystusem. By wyobraźnia Bożego miłosierdzia była w nas wszystkich. 

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Trzecia edycja

Trzecia edycja "Menu Kulturalnego" w ZSR CKP w...

5 mrz.
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR urzekł...

26 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama