wtorek 21 stycznia 2020

Agnieszki, Jarosława, Nory

reklama

Michał Dębczyński Wolontariuszem Roku 2019.

Michał Dębczyński Wolontariuszem Roku 2019.
 

Dnia 5 grudnia wypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jak co roku odbył się on w turkowskim Centrum Wolontariatu. Tegoroczny tytuł Wolontariusza Roku zdobył Michał Dębczyński.

Tradycji stało się zadość i w tym roku został wybrany Wolontariusz Roku. Tytuł ten przyznawany jest od 2006 roku. Głównym założeniem konkursu organizowanego przez Urząd Miejski w Turku jest docenienie dobroczynnych działa osób, które robią to charytatywnie. W tym roku komisja w składzie: Elżbieta Niepodziańska – przewodnicząca miejskiej Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej, Ewa Podembska – laureatka konkursu Wolontariusz roku 2016, Aleksandra Purcel-Kowalska – kierownik Wydziału Spraw Społecznych w UM, Elżbieta Piąstka – wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Paweł Kwiatkowski – przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej Turku oraz wiceburmistrz Jerzy Kurzawa jednogłośnie wybrali Michała Dębczyńskiego. Udzielał się on w takich akcjach jak: pomoc pacjentom oddziału wewnętrznego, liczne zbiórki dla potrzebujących, pomoc w nauce dzieciom czy Szlachetna Paczka.

reklama

Podczas wydarzenia głos zabrała dyrektor Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej-Małgorzata Modrzejewska. A samą kopertę, w której znajdowało się nazwisko zwycięzcy konkursu, otworzył burmistrz miasta Turku-Romuald Antosik. W czasie uroczystości pojawił się również tort oraz część artystyczna przygotowana przez wolontariuszy.

Podobne artykuły

Wideo: Finał akcji

Wideo: Finał akcji "Podarujmy dzieciom święta". MOPS...

14-12-2019
Centrum Wolontariatu w Turku z wyjątkowym...

Centrum Wolontariatu w Turku z wyjątkowym wyróżnieniem

14-12-2019
Kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Turku za nami

Kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Turku za nami

09-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama