czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Magia Świąt w Turku już od piątku!

Magia Świąt w Turku już od piątku! - Foto: archiwum Turek.net.pl
Foto: archiwum Turek.net.pl 

Klimat Świąt Bożego Narodzenia wkracza na dobre – w naszym mieście pojawiły się świąteczne dekoracje, a już jutro tradycyjnie startuje wyjątkowy weekend o nazwie „Magia Świąt w Turku”!

Serię świątecznych wydarzeń rozpoczną warsztaty, które odbędą się w piątkowy poranek w godzinach 9:00-13:00 w Miejskim Domu Kultury w Turku. W tym dniu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w MDK wykorzystując swoją wyobraźnię, kreatywność oraz chęci!

reklama

W sobotę 14 grudnia każdy z nas będzie mógł odwiedzić Kiermasz Bożonarodzeniowy, który będzie mieć miejsce na Placu Wojska Polskiego (rynek). Warto zaznaczyć, że już w piątek o 22:00 zamknięty zostanie wjazd na plac od ulicy 3 Maja. Nieprzejezdna będzie zachodnia i południowa część rynku. Organizatorzy proszą o nieparkowanie samochodów w rynku już w piątek po godzinie 18:00.

Wydarzeniem, którego nie może przegapić żaden najmłodszy mieszkaniec powiatu tureckiego jest Fabryka Świętego Mikołaja. Rodzice, bierzcie swoje pociechy i przybywajcie do Przystani. Będzie się działo, jak co roku na Browarnej 13!

Niedziela będzie obfitować w największą ilość atrakcji. Od 10:00 znów będziemy mogli odwiedzić Kiermasz Bożonarodzeniowy, a przy okazji wybrać się na warsztaty świąteczne do Muzeum Miasta Turku. O 11:00 startuje drugi dzień Fabryki Świętego Mikołaja w Przystani, zaś o 14:30 wyjątkowy Korowód Świętego Mikołaja, również na Browarnej 13. Od 15:00 będziemy mogli przybyć do Krainy Świętego Mikołaja, a o 18:00 będzie mieć miejsce iluminacja choinki na rynku – wtedy już każdy będzie czuć klimat Świąt pełną parą!

reklama

Warto osobno wspomnieć o pięknej tradycji, jaką jest Kolędowanie z Big Bandem. Zapraszamy na godzinę 19:00 do Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku – spora dawka muzycznych przeżyć gwarantowana!

Magii Świąt towarzyszyć będzie magia pomagania – bowiem w ten weekend przeprowadzona zostanie zbiórka na rehabilitację Kingi Podębskiej, która dzięki naszemu wsparciu ma szansę w przyszłości stanąć na nogi.

Rezerwujcie weekend, zabierajcie bliskich i korzystajcie z atrakcji Magii Świąt w Turku!

Magia Świąt w Turku już od piątku!

Podobne artykuły

1% dla Turku: Stowarzyszenie

1% dla Turku: Stowarzyszenie "Przystań"

25 lt.
Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

29-12-2019
Jasełka w ZS-P w Dobrej

Jasełka w ZS-P w Dobrej

25-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama