sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Święty Mikołaj i Jasełka w Urzędzie Miasta. Fabryka Św. Mikołaja już od soboty w Przystani

Wideo: Święty Mikołaj i Jasełka w Urzędzie Miasta. Fabryka Św. Mikołaja już od soboty w Przystani - foto: UM Turek / Przystań
foto: UM Turek / Przystań 

W piątek, 13 grudnia 2019 r., w Urzędzie Miejskim w Turku rozbrzmiewał śpiewa i dziecięca radość. Wszystko to za sprawą tradycyjnie wystawianych tutaj przed Świętami Bożego Narodzenia, jasełek w wykonaniu dzieci z miejskich przedszkoli.

Tym razem w jasełkach wystąpiły dzieci z przedszkoli samorządowych nr 5 i 6 w Turku. Przedszkolaki w pięknych strojach, przed widownią, na której zasiedli urzędnicy, rodzice oraz burmistrzowie Romuald Antosik, Joanna Misiak-Kędziowa i Jerzy Kurzawa, zagrały przedstawienia jasełkowe. Wcześniej, chociaż chodzą do dwóch różnych przedszkoli, wspólnie trenowali wspólny występ podczas prób.

reklama

Po jasełkach dzieciaki niespodziewanie odwiedził św. Mikołaj, który akurat jutro w Turku otwiera swoją fabrykę. Św. Mikołaj podarował każdego dziecku słodkie niespodzianki. Natomiast Burmistrz Romuald Antosik wręczył św. Mikołajowi klucz do Miasta. Święty ze swoją świtą przejmą bowiem na dwa dni władzę w mieście.

W sobotę i w niedzielę pełną parą pracować będzie Fabryka Św. Mikołaja, zaś w niedzielę, 15 grudnia Kraina Mikołaja zapanuje na turkowskim rynku.

Zaproszenie do Fabryki Świętego Mikołaja

reklama

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

foto: UM Turek / Przystań2
foto: UM Turek / Przystań3
foto: UM Turek / Przystań4
foto: UM Turek / Przystań5
foto: UM Turek / Przystań6
foto: UM Turek / Przystań7
foto: UM Turek / Przystań8
foto: UM Turek / Przystań9

Podobne artykuły

Szykują się duże zmiany! Kiermasz...

Szykują się duże zmiany! Kiermasz Bożonarodzeniowy...

z dzisiaj
Zrób to sama! Świąteczne warsztaty wiankowe na...

Zrób to sama! Świąteczne warsztaty wiankowe na...

23 list.
Tuliszków. Trzy Agnieszki najpiękniej...

Tuliszków. Trzy Agnieszki najpiękniej udekorowały...

11 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama