czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Nowo wybudowana ul. Leśna gotowa. Budowa kosztowała 2,77 mln zł.

Nowo wybudowana ul. Leśna gotowa. Budowa kosztowała 2,77 mln zł.
 

Dzisiaj, tj. 12 grudnia 2019 r. rozpoczął się odbiór techniczny nowo wybudowanej ul. Leśnej. Budowa kosztowała 2,77 mln zł.

Wcześniej ulica Leśna była ulicą gruntową. We wrześniu 2018 r. Miasto Turek złożyło wniosek o dofinansowanie budowy ulicy z Funduszu Dróg Samorządowych. Mieszkańcy niecierpliwie czekali na podjęcie działań, natomiast wyniki naboru ogłoszone zostały dopiero w maju tego roku. Budowa ul. Leśnej w Turku znalazła się na liście inwestycji do dofinansowania.

reklama

Na budowę Leśnej Miasto z budżetu przekazało 1.421.441 zł, zaś dofinansowanie wyniosło 1.349.897 zł. Wykonawcą inwestycji, która kosztowała 2.771.338 zł, zostało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku.

Budowa realizowana była na odcinku 548 m, od skrzyżowania z drogą krajową nr 83 (Dobrską Szosą) do skrzyżowania z ul. Chełmońskiego. Powstała z nawierzchnią z kostki brukowej betonowej, z jezdnią o szerokości 5,40 m, chodnikiem o szerokości 1,85, ciągiem pieszo-jezdnym o szerokości 3,50 m oraz oświetleniem LED. Do tego wybudowana została kanalizacja deszczowa oraz przebudowana sieć telekomunikacyjna. W ramach inwestycji powstały także krótkie odcinki przyległych dróg: nr 04L o długości 117 m i ul. Malczewskiego o długości 32 m, wraz z jezdniami i chodnikami z kostki brukowej betonowej, zjazdami do posesji, oświetleniem ulicznym i zielenią.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

27 lip.
Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

23 lip.
Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie oddana do...

Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie oddana do użytku

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama