sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Jubileusz 75-lecia działalności Ligi Obrony Kraju.

Jubileusz 75-lecia działalności Ligi Obrony Kraju.
 

W ubiegłą sobotę 14 grudnia Liga Obrony Kraju ochodziła swoje 75-lecie. Podczas Jubileuszu członkom oraz sponsorom zostały wręzczone medale oraz podziękowania.

Jak mówił Jan Kacprzyk pełniący od kilkunastu lat funkcję prezesa Ligi Obrony Kraju, historia LOK-u zaczęła się w 1945. W tamtym orkesie na terenie Wielkopolski zaczęły powstawać ogniwa Towarzystwa Przyjaciół Zołnierzy. Organizowały one kursy czytania i pisania oraz przygotowywały do służby wojskowej. TPŻ zapoczątkowało również wiele zawodów, niektóre z nich organizowane są do dnia dzisiejszego. 

reklama

Początki Ligi Obrony Kraju głównie skupiały się na nauce jazdy. W roku 2003 LOK doczekał się nowego centrum Ośrodka Szkolenia Kierowców. Ważnym elementem była również sekcja strzelecka. W 2005 udało im się zdobyć nową strzelnicę sportową. Przysłużyła się ona rozwojowi strzelectwa w całym powiecie. LOK również był inicjatorem Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej dla uczniów szkół średnich, która sukcesywnie fukcjonuje do dziś. 

Podczas uroczystości medale otrzymali między innymi burmistrz Romuald Antosik, poseł ryszard Bartosik, starosta Dariusz Kałużny oraz komendant powiatowy policji Michał Grzelak.

reklama

 

Podobne artykuły

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

14 wrz.
Poczet OSP Turek na warszawskich obchodach...

Poczet OSP Turek na warszawskich obchodach 100-lecia...

9 wrz.
Jubileusz pożycia małżeńskiego w gminie Tuliszków

Jubileusz pożycia małżeńskiego w gminie Tuliszków

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama