czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

W co zainwestuje PGKiM w 2020 roku? Planują 60 inwestycji na 37 mln zł

W co zainwestuje PGKiM w 2020 roku? Planują 60 inwestycji na 37 mln zł
 

Na rok 2020 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zaplanowało oko 60 różnych inwestycji. Łączna ich wartość to ponad 37 mln złotych netto, a zaplanowane przedsięwzięcia dotyczą różnych dziedzin działalności miejskiej.

Prace w ujęciach wody na terenie Muchlina i Obrębizny wyniesie ponad 230 tys. złotych. Prace obejmują modernizację pompowni, chlorowni i studni głębinowych, a wszystko po to, aby woda dla mieszkańców Turku była jak najlepszej jakości. Zmodernizowana zostanie również stara sieć wodociągowa na terenie osiedli Zdrojki Lewe, Zdrojki Prawe, Leśna i Poduchowne oraz na ulicach Zapałczanej i Działkowej. Inwestycje w wodociąg i kanalizację sanitarną na osiedlu Leśna są częścią dużego przedsięwzięcia realizowanego przez PGkIM, które w bieżącym roku ma kosztować ponad 31 mln złotych netto. Również na wymienionych wcześniej osiedlach i ulicach planowana jest modernizacja i rozbudowa kanalizacji sanitarnej o wartości ok. 1,1 mln złotych netto.

reklama

Zostanie również opracowany nowy program dotyczący gospodarowania wodami odpadowymi i roztopowymi. Pomoże to zabezpieczyć miasto przed podtopieniami w efekcie silnych opadów. Planowana jest także budowa kanałów i podczyszczalni wód deszczowych przy al. Jana Pawła II oraz podczyszczalni dla starej części miasta, oraz modernizacja odcinków kanalizacji deszczowej na terenie Turku. Wartość tych prac to 970 tys. złotych netto.

Kolejnym z projektów na rok 2020 jest rozbudowa miejskiej sieci cieplnej, aby jak najwięcej mieszkańców mogło korzystać z tej formy ogrzewania. Nastąpi również modernizacja istniejącej sieci i węzłów cieplnych do budynków wielorodzinnych oraz budowa nowych. Szacowany koszt to 1,2 mln złotych netto.

Przewidziane są również przedsięwzięcia jak inwestycje związane z oczyszczaniem miasta, czyli modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Polnej oraz zakup samochodów specjalistycznych.

Podobne artykuły

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w...

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w Muchlinie

30 lip.
Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

27 lip.
Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama