Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest 45% Pomagamy!!!

środa 27 maja 2020

Amandy, Jana, Juliana

reklama

"Mój Prąd" czyli 5 tys. złotych dotacji na instalacje fotowoltaiczne.

 

Ruszył drugi nabór umożliwiający osobom fizycznym udział w programie „Mój Prąd”. Program polega na dotację w wysokości 5,000 złotych na przydomowe instalacje fotowoltaiczne. 

Drugi nabór wniosków o dofinansowanie dla osób fizycznych mikroinstalazji fotowoltaicznych potrwa do 18 grudnia bieżącego roku. W ramach programu można uzyskać dotacje w wysokości nawet 50 proc, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie czyli zakup i montaż PV od 2 do 10 kW. Dofinansowanie można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, o ile koszty przedstawione do rozliczenia zostały pomniejszone o otrzymaną dotację.

reklama

Jest również możliwość ubiegania się o dofinansowanie do instalacji zakończonych po 23 lipca bieżacego roku. Od 21 października 2019 roku wnioski poza formą papierową można składać także online. Potrzebny jest profil zaufany np konto w bankowości elektronicznej lub e-dowód. Kolejnym ułatwieniem jest składanie wniosków za pośrednictwem instalatorów paneli fotowoltaicznych, którzy podpisali porozumienie o współpracy z Narodownym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wymogem skorzystania z programu jest umowa kompleksowa regulująca kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z wytworzonej instalacji. 

Szczegóły, linki oraz dodatkowe informacje dotyczące programu „Mój Prąd” znajdziecie na stronie internetowej miasta Turek. 

Podobne artykuły

Gmina Dobra przyjacielem pszczół

Gmina Dobra przyjacielem pszczół

20 kw.
Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

25 lt.
Dobry początek roku w Gminie i Mieście Tuliszków

Dobry początek roku w Gminie i Mieście Tuliszków

29 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama