piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

"Mój Prąd" czyli 5 tys. złotych dotacji na instalacje fotowoltaiczne.

 

Ruszył drugi nabór umożliwiający osobom fizycznym udział w programie „Mój Prąd”. Program polega na dotację w wysokości 5,000 złotych na przydomowe instalacje fotowoltaiczne. 

Drugi nabór wniosków o dofinansowanie dla osób fizycznych mikroinstalazji fotowoltaicznych potrwa do 18 grudnia bieżącego roku. W ramach programu można uzyskać dotacje w wysokości nawet 50 proc, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie czyli zakup i montaż PV od 2 do 10 kW. Dofinansowanie można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, o ile koszty przedstawione do rozliczenia zostały pomniejszone o otrzymaną dotację.

reklama

Jest również możliwość ubiegania się o dofinansowanie do instalacji zakończonych po 23 lipca bieżacego roku. Od 21 października 2019 roku wnioski poza formą papierową można składać także online. Potrzebny jest profil zaufany np konto w bankowości elektronicznej lub e-dowód. Kolejnym ułatwieniem jest składanie wniosków za pośrednictwem instalatorów paneli fotowoltaicznych, którzy podpisali porozumienie o współpracy z Narodownym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wymogem skorzystania z programu jest umowa kompleksowa regulująca kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z wytworzonej instalacji. 

Szczegóły, linki oraz dodatkowe informacje dotyczące programu „Mój Prąd” znajdziecie na stronie internetowej miasta Turek. 

Podobne artykuły

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

11 sierp.
Wypięknieją nasze wsie. 9 projektów z terenu...

Wypięknieją nasze wsie. 9 projektów z terenu powiatu...

2 czerw.
Dwa miliony na remonty szkół w Wyszynie i...

Dwa miliony na remonty szkół w Wyszynie i Chylinie....

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama