poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

25°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: PROFIm redukuje zatrudnienie. Planowane zwolnienia obejmą 340 osób.

Wideo: PROFIm redukuje zatrudnienie. Planowane zwolnienia obejmą 340 osób.
 

W środę, 15 stycznia podczas spotkania z dziennikarzami prezes zarządu spółki PROFIm, Piotr Chełmiński  przekazał decyzję o podjęciu przez firmę trudnej decyzji na temat redukcji zatrudniania. W planach firmy zatrudnienie ma zostać obniżone o ponad 25% czyli 340 pracowników. Dla osób, które dobrowolnie zdecydują się na zakończenie pracy, firma zaoferuje dogodniejsze niż standardowe i przewidziane w prawie pracy warunki zwolnienia oraz dodatkowe wsparcie i pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia.

"Restrukturyzacja zatrudnienia w zakładach PROFIm w Turku jest częścią procesu zmian, które pomóc mają na nowo osiągnąć poziom produkcji sprzed pożaru, który w nocy z 26 na 27 listopada strawił jedną z głównych hal produkcyjnych" - czytamy w wydanym oświadczeniu przez zarząd spółki. 

reklama

Zarząd PROFim już od początku grudnia intensywnie analizował nową, trudną sytuację i poszukiwał najlepszego modelu dalszego fuunkcjonowania. Analizy pokazały, że przez kilka miesięcy firma będzie musiała zapewnić dostawę części do produkowanych siedzisk i mebli biurowych od zewnętrznych dostawców. Przywrócenie znacznej części oferty firmy zajmie około pół roku.

"Mimo wielu wyzwań produkcyjnych, menadżerom z PROFIm udało się utrzymać znakomitą większość zawartych wcześniej kontraktów. Pożar nie dotknął najważniejszego – zaangażowania, determinacji i pasji wszystkich pracowników. "Produkcja nie ustaje" – czytamy w dalszej części wydanego oświadczenia. "Firma ma w planach dalszy rozwój i utrzymanie krajowego lidera produkcji foteli i krzeseł biurowych" – zapewnia  Piotr Chełmiński

Kiedy zwolnienia i na jakich zasadach.

Jak przekazał prezes Piotr Chełmiński, w dniu dzisiejszym podczas spotkania z załogą firmy zaproponowano bardzo elastyczne i dogodne formy rozwiązania stosunku pracy. Oprócz odpraw wynikających z prawa pracy, które dla pracowników z długim stażem mogą łącznie z okresem wypowiedzenia wynosić nawet 6 miesięcznych pensji, firma dodatkowo doda jeszcze jedną pensję. Zgodnie z procedurą zwolnień, po 4 lutego, każdy z pracowników wskazanych do procesu, będzie miał indywidualną rozmowę z przełożonym, gdzie będzie mógł zdecydować się na podpisanie porozumienia stron.

reklama

Firma PROFIm rozpoczęła także przygotowania do zwolnień grupowych, czego efektem jest powierzenie firmie zewnętrznej zajmującej się tego typu sytuacjami przygotowanie wszelkich możliwych form pomocy odchodzącym pracownikom. Zarząd spółki jest także po pierwszych rozmowach z Powiatowym Urzędem Pracy, władzami miasta i powiatu oraz Turecką Izbą Gospodarczą - rozmowy mają na celu jak najpłynniejsze wchłonięcie tak dużej ilości zwalnianych osób przez lokalny rynek pracy. 

Aktualnie firma zatrudnia 1340 pracowników w zakładach znajdujących się przy ul. Górniczzej.

MS

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "Na dobre produkty warto poczekać". Profim...

19 kw.
Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

19 lt.
Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu...

Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu w...

13 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama