środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

24°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Powstaje ulica Witosa. Całkowity koszt budowy blisko 1 mln zł

Powstaje ulica Witosa. Całkowity koszt budowy blisko 1 mln zł
 

Na Osiedlu Wyzwolenia trwają prace przy budowie ulicy Witosa. Budowa zakończy się w sierpniu tego roku, kosztować będzie ok. 969 tys. zł.

Ulicę Wincentego Witosa, na odcinku od ulicy św. Barbary do ulicy Macieja Rataja, buduje miejska spółka Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. W ramach inwestycji powstaną dwa odcinki ulicy Witosa: pierwszy od skrzyżowania z ul. Ks. Dominika Jędrzejewskiego o długości 102 m i drugi, od skrzyżowania z ul. Św. Barbary do skrzyżowania z ul. Macieja Rataja, o długości 145 m. 

reklama

W miejsce drogi gruntowej, częściowo zarośniętej, bez wyznaczonego przekroju ulicy, powstaną: jezdnia, chodniki i parkingi. Ponadto wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Dobrą wiadomością dla mieszkańców jest powstanie na nowobudowanej ulicy miejsc postojowych dla 92 pojazdów, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych.

Budowa trwać będzie do połowy sierpnia tego roku. Wartość prac budowlanych wynosi 969.302 zł. Miasto na powstanie ul. Witosa otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, w wysokości 472.700 zł.

Podobne artykuły

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

z wczoraj
W Dobrej będzie nowa nawierzchnia na 3 drogach....

W Dobrej będzie nowa nawierzchnia na 3 drogach....

21 lip.
Kompleksowa przebudowa drogi w Dziewiątce w...

Kompleksowa przebudowa drogi w Dziewiątce w Gminie...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama