niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Problem z segregacją w Turku trwa. Urząd Miasta wszczyna kontrole śmieci

Problem z segregacją w Turku trwa. Urząd Miasta wszczyna kontrole śmieci - foto: UM Turek
foto: UM Turek 

Urząd Miejski w Turku jest w trakcie przeprowadzania kontroli dotyczących sposobu segregacji odpadów przez mieszkańców miasta oraz sposób ich odbioru przez firmę.

Kontrole przeprowadzane są na terenach osiedli. W dniu 5 lutego podczas jednej z takich kontroli w pojemnikach na odpady biodegradowalne znaleziono między innymi foliówki, papier, opakowania po jogurtach czy ubrania. Podczas kontroli przy ul. Legionów Polskich tylko jeden z szcześciu kontenerów był prawidłowo wysegregowany, mianowicie plastik i metal.

reklama

Nieraz można było usłyszeć opinie mieszkańców Turku, że pracownicy zajmujący się odbiorem śmieci wrzucają wszystkie śmieci do jednego samochodu. Takie sytuacje mają miejsce, kiedy śmieci są źle posegregowane i uznawane są za odpady zmieszane.

W momencie, kiedy duża większość kontenerów w gnieździe jest posegregowana źle, śmieci trafiają do jednego samochodu traktowane jako odpady zmieszane, za które płacimy najwięcej. We wtorek skontrolowany został również sposób odbioru odpadów przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Segregacja odpadów jest obowiązkiem każdego, od marca nieprawidłowa segregacja lub jej brak karana będzie dwukrotną stawką za odbiór. Posłowie przyjęli ustawę śmieciową, która mówi o przypadku bloków. Za brak segregacji będą karani wszyscy mieszkańcy bloku solidarnie, a nie ci, którzy nie segregują.

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd...

Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd Miasta...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama