czwartek 09 kwietnia 2020

Mai, Marcelego, Wadima

reklama

Problem z segregacją w Turku trwa. Urząd Miasta wszczyna kontrole śmieci

Problem z segregacją w Turku trwa. Urząd Miasta wszczyna kontrole śmieci - foto: UM Turek
foto: UM Turek 

Urząd Miejski w Turku jest w trakcie przeprowadzania kontroli dotyczących sposobu segregacji odpadów przez mieszkańców miasta oraz sposób ich odbioru przez firmę.

Kontrole przeprowadzane są na terenach osiedli. W dniu 5 lutego podczas jednej z takich kontroli w pojemnikach na odpady biodegradowalne znaleziono między innymi foliówki, papier, opakowania po jogurtach czy ubrania. Podczas kontroli przy ul. Legionów Polskich tylko jeden z szcześciu kontenerów był prawidłowo wysegregowany, mianowicie plastik i metal.

reklama

Nieraz można było usłyszeć opinie mieszkańców Turku, że pracownicy zajmujący się odbiorem śmieci wrzucają wszystkie śmieci do jednego samochodu. Takie sytuacje mają miejsce, kiedy śmieci są źle posegregowane i uznawane są za odpady zmieszane.

W momencie, kiedy duża większość kontenerów w gnieździe jest posegregowana źle, śmieci trafiają do jednego samochodu traktowane jako odpady zmieszane, za które płacimy najwięcej. We wtorek skontrolowany został również sposób odbioru odpadów przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Segregacja odpadów jest obowiązkiem każdego, od marca nieprawidłowa segregacja lub jej brak karana będzie dwukrotną stawką za odbiór. Posłowie przyjęli ustawę śmieciową, która mówi o przypadku bloków. Za brak segregacji będą karani wszyscy mieszkańcy bloku solidarnie, a nie ci, którzy nie segregują.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Turkowianie popierają metodę...

Listy do redakcji: Turkowianie popierają metodę...

11 mrz.
Nie jest dobrze. Kolejne kontrole śmieci...

Nie jest dobrze. Kolejne kontrole śmieci...

19 lt.
Malanowscy przedsiębiorcy przeszkoleni

Malanowscy przedsiębiorcy przeszkoleni

17 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama