wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Problem z segregacją w Turku trwa. Urząd Miasta wszczyna kontrole śmieci

Problem z segregacją w Turku trwa. Urząd Miasta wszczyna kontrole śmieci - foto: UM Turek
foto: UM Turek 

Urząd Miejski w Turku jest w trakcie przeprowadzania kontroli dotyczących sposobu segregacji odpadów przez mieszkańców miasta oraz sposób ich odbioru przez firmę.

Kontrole przeprowadzane są na terenach osiedli. W dniu 5 lutego podczas jednej z takich kontroli w pojemnikach na odpady biodegradowalne znaleziono między innymi foliówki, papier, opakowania po jogurtach czy ubrania. Podczas kontroli przy ul. Legionów Polskich tylko jeden z szcześciu kontenerów był prawidłowo wysegregowany, mianowicie plastik i metal.

reklama

Nieraz można było usłyszeć opinie mieszkańców Turku, że pracownicy zajmujący się odbiorem śmieci wrzucają wszystkie śmieci do jednego samochodu. Takie sytuacje mają miejsce, kiedy śmieci są źle posegregowane i uznawane są za odpady zmieszane.

W momencie, kiedy duża większość kontenerów w gnieździe jest posegregowana źle, śmieci trafiają do jednego samochodu traktowane jako odpady zmieszane, za które płacimy najwięcej. We wtorek skontrolowany został również sposób odbioru odpadów przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Segregacja odpadów jest obowiązkiem każdego, od marca nieprawidłowa segregacja lub jej brak karana będzie dwukrotną stawką za odbiór. Posłowie przyjęli ustawę śmieciową, która mówi o przypadku bloków. Za brak segregacji będą karani wszyscy mieszkańcy bloku solidarnie, a nie ci, którzy nie segregują.

Podobne artykuły

Kolejne niechlubne znalezisko w lasach na...

Kolejne niechlubne znalezisko w lasach na terenie...

15 st.
PSZOK w Kawęczynie otwarty. Zbiórka odpadów w...

PSZOK w Kawęczynie otwarty. Zbiórka odpadów w każdą...

11 st.
Umowa na odbiór odpadów w gminie Tulliszków...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Tulliszków podpisana

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama