niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Urząd Miasta w Turku wyjaśnia nierzetelność informacji przekazanych przez jeden z portali

Urząd Miasta w Turku wyjaśnia nierzetelność informacji przekazanych przez jeden z portali
 

W nadesłanej dzisiaj do redakcji Turek.net.pl informacji z Urzędu Miejskiego w Turku w sprawie zgodności z prawem zwołania sesji Rady Miejskiej  w dniu 10 lutego 2020 r. czytamy, że sesja odbyła się zgodnie z prawem.  Fakt potwierdziła radnym podczas obrad radca prawny Anna Szczepocka, powołując się przy tym na odpowiednie przepisy prawa.

Jak informuje Urząd Miasta sesja zwołana w trybie nadzwyczajnym 10 lutego 2020 odbyła się zgodnie z prawem i statutem UM. Na złamanie prawa w tej kwestii ubolewał  jeden z publikatorów internetowych.  Wg informacji Urzedu Miasta, mimo przesłania wyjasnień o błędzie w przekazanej opini publicznej przez ów publikator informacji, redakkcja omówiła publikacji wyjaśnień Urzędu Miasta.

reklama

Poniżej pełna treść informacji przesłanej przez Urząd Miejski w Turku:

W związku z opublikowaną na jednym z portali lokalnych nieprawdziwą informacją, informujemy co następuje:

Sesja zwołana prawidłowo

  1. W poniedziałek, 10 lutego 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Turku odbyła się sesja Rady Miejskiej Turku, zwołana w trybie nadzwyczajnym.
  2. O terminie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskiej, wszyscy radni poinformowani zostali w piątek, 7 lutego 2020 r. 
  3. Zgodnie ze Statutem Gminy Miejskiej Turek (rozdział 6 § 25), Przewodniczący Rady zwołuje radnych na sesję „poprzez gońca lub w inny skuteczny sposób”.
  4. Dowodem na to, że radni zostali zwołani prawidłowo, a przede wszystkim skutecznie, jest obecność na sesji 18 radnych (spośród 21).
  5. Prawidłowość zwołania sesji potwierdziła radnym podczas obrad radca prawny Anna Szczepocka, powołując się przy tym na odpowiednie przepisy prawa.
  6. Na przyszłość radzimy, zanim się coś napisze lub radni coś powiedzą, aby wcześniej zaznajomili się ze Statutem Gminy Miejskiej Turek, a nie wprowadzali opinii publicznej w błąd.

Urząd Miejski w Turku
PS
Redakcja odmówiła publikacji powyższej informacji

reklama

Podobne artykuły

Nowa roślinność na ul Kaliskiej. Potężne donice...

Nowa roślinność na ul Kaliskiej. Potężne donice z...

9 wrz.
W Turku 6 tys. mieszkańców nie złożyło...

W Turku 6 tys. mieszkańców nie złożyło deklaracji za...

21 sierp.
Masaże i zajęcia fizjoterapii dla dzieci i...

Masaże i zajęcia fizjoterapii dla dzieci i dorosłych...

5 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama