czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Co to jest tolerancja? Spotkanie z przedszkolakami

Co to jest tolerancja? Spotkanie z przedszkolakami
 

Odpowiedzi na tytułowe pytanie szukały dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 8, podczas zajęć poświęconych poznaniu kolejnej wartości z przedszkolnego kodeksu.

Tolerancja to pojęcie trudne dla maluchów, dlatego też w jego zrozumieniu pomogła historia „brzydkiego kaczątka”. Po wysłuchaniu bajki, dzieci weszły w świat fikcji, uczestnicząc w zabawach dramowych, podczas których doświadczyły „bycia kaczątkiem”, nazywały emocje, oceniały zachowanie bohaterów bajki, układały życzenia dla kaczątka, pocieszały je. To pozwoliło na sformułowanie definicji tolerancji i wyciągnięcie wniosków, jak można pomóc osobom nieakceptowanym społecznie.

reklama

Przeciwwagą dla wcześniejszych doświadczeń było odegranie przez wszystkich przedszkolaków scenki pantomimicznej, w której pokazały przemianę „brzydkiego kaczątka” w „pięknego łabędzia”.
Takie zajęcia budzą w dzieciach uczucia empatii oraz pozwalają na odkrywanie i zrozumienie wartości w życiu człowieka.

Materiał prasowy Przedszkola Samorządowego nr 8

Podobne artykuły

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

z dzisiaj
Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama