czwartek 28 stycznia 2021

Agnieszki, Kariny, Lesława

reklama

Nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie. Szkoły w powiecie realizują program online.

Nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie. Szkoły w powiecie realizują program online.
 

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, ale i propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych - wszystko to nauczyciele i uczniowie od 15 marca mogą wykorzystywać w ramach rządowej platformy edukacyjnej.

Oficjalnie od dziś, tj. od poniedziałku 16 marca rozpoczęła się przerwa w funkcjonowaniu szkół średnich i podstawowych oraz przedszkoli na terenie powiatu tureckiego. Wszystko w ramach walki z koronawirusem. Jako alternatywę na okres dwóch tygodni pobytu dzieci i młodzieży w domach uruchomiona została specjalna platforma do prowadzenia lekcji za pomocą internetu. Zakres programowy przewiduje lekcje dla wszystkich klas z wszystkich przedmiotów. Platforma gov.pl/zdalnelekcje jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Cyfryzacji.

reklama

Pomocnym narzędziem w obecnej sytuacji okazuje się także funkcjonujący od kilku lat projekt epodreczniki.pl w którym do dyspozycji nauczycieli i uczniów są elektroniczne wersje podręczników. O przydatności tej formy wsparcia nauczania na odległość potwierdza nam wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, Aneta Jasnowska - "Mieliśmy posiedzenie Rady Pedagogicznej poprzedzające wstrzymanie zajęć lekcyjnych w naszych placówkach. Jesteśmy cały czas w kontakcie z całą kadrą pedagogiczną, uczniami i rodzicami za pomocą platformy Librus. Mamy wytyczne z ministerstwa, wszelkie nowinki i sugestie oraz dostęp do tej nowej platformy ZdalneLekcje. Na E-podręcznikach już pracowaliśmy wcześniej w szkole w trakcie roku szkolnego. Nasze dzieciaki są przyzwyczajone do tego. Nauczyciele mają ten temat nauki zdalnej opanowany i z pewnoscią w okresie tych najbliższych dwóch tygodni pomoże to w nieprzerwanej pracy z dziećmi. Z tego co wiem, nauczyciele mają utworzone grupy z uczniami na różnych platformach komunikacyjnych, normalnie wypełniają karty pracy, wysyłają załączniki. My w dyrekcji to wszystko koordynujemy. To wszystko działa, nie jest tak, że nic nie robimy."

Także w szkołach średnich trwa nauczanie za pomocą internetu. Jak informuje w rozmowie z redakcją Turek.net.pl dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Danuta Szczepanik, liceum już od czwartku za pomocą własnych narzedzi realizuje normalnie program nauczania. "Tak, funkcjonuje zdalne nauczanie, początkowo tylko na naszej szkolnej platformie - posiadamy taką. Pracujemy także za pomocą komunikatorów naszych wewnętrznych, za pomocą poczty elektronicznej. Od czwartku w taki sposób zapewniamy młodzieży wsparcie. A teraz, kiedy ministerstwo udostępniło tę nową platformę będziemy wspierać się także tą formą nauczania zdalnego. Na naszej stronie umieściliśmy już link do niej z komunikatem do nauczycieli i uczniów, że mogą z niej korzystać. Dzisiaj miały się odbyć pierwsze lekcje online. Odpowiedzieliśmy na potrzeby chwili i zdalnie się uczymy" - zapewnia dyrektor I LO w Turku Danuta Szczepanik.

Wszystkie udostępnione na stronie ministerstwa materiały dydaktyczne i wspomniana platforma jest bezpłatna. Warto regularnie zaglądać na www.gov.pl/zdalnelekcje, gdzie dodawane będą kolejne tematy i kolejne zasoby – informuje MEN

Podobne artykuły

Liceum w Turku po raz trzeci ze

Liceum w Turku po raz trzeci ze "Srebrną tarczą"....

z dzisiaj
Tym razem całkowicie Turkowskie. Czwarte już...

Tym razem całkowicie Turkowskie. Czwarte już serce...

26 st.
Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w...

Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w ramach...

21-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama