wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Nowy respirator już niedługo w turkowskim szpitalu

Nowy respirator już niedługo w turkowskim szpitalu - foto: Powiat Turecki
foto: Powiat Turecki 

Dobra wiadomość w obliczu tej trudnej sytuacji - podczas ostatniego spotkania samorządowców z dyrektorem szpitala zapadła decyzja o zakupie przenośnego respiratora, który jest niezbędny do skuteczniejszego ratowania życia.

Nowy, przenośny respirator podczas trwającej pandemii koronawirusa jest bardzo potrzebny, a wręcz konieczny. Będzie on wykorzystywany na miejscu lub podczas transportu chorych na Oddziały Zakaźne, a jeśli byłaby taka konieczność zostanie wypożyczony szpitalowi z takim oddziałem.

reklama

Jak mówił Krzysztof Sobczak, szpital dysponuje respiratorami, jednak głównie stacjonarnymi, używanymi podczas zabiegów w szpitalu. W związku z tym, że koronawirus może prowadzić do ciężkiego zapalenia płuc i niewydolności układu oddechowego, to właśnie respiratory stają się sprzętem medycznym na wagę złota. Dlatego samorządowcy podjęli decyzję o zakupie dodatkowego - inicjatywę podczas wideokonferencji poparł Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Władze gmin naszego powiatu zabezpieczają w budżetach swoich gmin do pięciu tysięcy złotych na ten cel i przeleją te pieniądze na konto powiatu tureckiego, by na koniec zakupiono nowy respirator i przekazano go lekarzom z turkowskiego szpitala.

Źródło: Powiat Turecki

Podobne artykuły

Obiekty sportowe w Turku z przedłużonym okresem...

Obiekty sportowe w Turku z przedłużonym okresem...

15 st.
Apel Starosty Tureckiego w sprawie akcji...

Apel Starosty Tureckiego w sprawie akcji #SzczepimySię

14 st.
Szczepienia na COVID-19. Zaplanowano 13 punktów...

Szczepienia na COVID-19. Zaplanowano 13 punktów w...

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama