poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy respirator już niedługo w turkowskim szpitalu

Nowy respirator już niedługo w turkowskim szpitalu - foto: Powiat Turecki
foto: Powiat Turecki 

Dobra wiadomość w obliczu tej trudnej sytuacji - podczas ostatniego spotkania samorządowców z dyrektorem szpitala zapadła decyzja o zakupie przenośnego respiratora, który jest niezbędny do skuteczniejszego ratowania życia.

Nowy, przenośny respirator podczas trwającej pandemii koronawirusa jest bardzo potrzebny, a wręcz konieczny. Będzie on wykorzystywany na miejscu lub podczas transportu chorych na Oddziały Zakaźne, a jeśli byłaby taka konieczność zostanie wypożyczony szpitalowi z takim oddziałem.

reklama

Jak mówił Krzysztof Sobczak, szpital dysponuje respiratorami, jednak głównie stacjonarnymi, używanymi podczas zabiegów w szpitalu. W związku z tym, że koronawirus może prowadzić do ciężkiego zapalenia płuc i niewydolności układu oddechowego, to właśnie respiratory stają się sprzętem medycznym na wagę złota. Dlatego samorządowcy podjęli decyzję o zakupie dodatkowego - inicjatywę podczas wideokonferencji poparł Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Władze gmin naszego powiatu zabezpieczają w budżetach swoich gmin do pięciu tysięcy złotych na ten cel i przeleją te pieniądze na konto powiatu tureckiego, by na koniec zakupiono nowy respirator i przekazano go lekarzom z turkowskiego szpitala.

Źródło: Powiat Turecki

foto: Powiat Turecki2
foto: Powiat Turecki3

Podobne artykuły

Sesja Budżetowa Powiatu Tureckiego  Jak bujać...

Sesja Budżetowa Powiatu Tureckiego Jak bujać łódką...

30-12-2021
Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

08-12-2021
Milion złotych wsparcia na zakup sprzętu dla...

Milion złotych wsparcia na zakup sprzętu dla...

04-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama