środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszyła społeczna zbiórka na kolejny respirator dla turkowskich ratowników medycznych

Ruszyła społeczna zbiórka na kolejny respirator dla turkowskich ratowników medycznych
 

Sytuacja w kraju i na świecie w związku z zagrożeniem koronawirusem jest bardzo dynamiczna. Choć sam wirus nie dotarł jeszcze do naszego miasta i powiatu, to można zauważyć aktywność mieszkańców na portalach społecznościowych, poruszonych pandemią koronawirusa. Jedną z takich form aktywności jest ogłoszona w dniu wczorajszym akcja zbiórki na trzeci już respirator, który zasilił by turkowską lecznicę. Są już pierwsze wpłaty.

Inicjatorem akcji zbiórki jest Kacper Drzewiecki, który jak informuje naszą redakcje zakupił już jeden respirator karetkowy. Respirator zakupiony za kwotę 5 tyś zł powinien być do dyspozycji turkowskich ratowników już w najbliższy wtorek. Ponadto Drzewiecki w sobotę 21 marca przekazał na ręce zespołu Pogotowia Ratunkowego w Turku pokaźną ilość masek i środków dezynfekcyjnych.  

reklama

„Pomóżmy sami sobie a by ci co pomagają nam mieli czym pomagać. ” - brzmi opis wspomnianej akcji zbiórki na kolejny respirator. Choć zbiórka ruszyła w sobotę, czyli kilka godzin temu to ma już zadeklarowane ponad 6 tyś zł od wielu osób, które dokonały wpłat (stan na godz.11:10 22 marca br.). Kwota stale rośnie! Organizator ustalił kwotę docelową na 100.000 zł bo jak twierdzi, każdy dodatkowy grosz się liczy i można nadwyżkę przeznaczyć na kolejne zakupy innych rzeczy niezbędnych do pracy ratownikom i personelowi szpitala. 

Link do zbiórki dla osób które także chcą wesprzeć akcję:
https://zrzutka.pl/zpne2p

Zakupiony respirator przez Drzewieckiego oraz prawdopodobny sukces zbiórki na kolejny to ogromne wsparcie dla turkowskiej lecznicy. Wcześniej o zakupie respiratora dla turkowskiego szpitala zadecydowała także rada powiatu wydzielając odpowiednie środki z budżetu przy wsparciu gmin powiatu.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

"Nie będziemy lukrować, ani zamiatać pod dywan"....

24 list.
Atak nożownika czy bójka z użyciem ostrego...

Atak nożownika czy bójka z użyciem ostrego...

15 list.
Lewym Okiem: Tchórz, arogant czy może ignorant?

Lewym Okiem: Tchórz, arogant czy może ignorant?

17 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama