sobota 04 kwietnia 2020

Benedykta, Izodory, Wacławy

reklama

Chory na astmę z objawami koronawirusa w szpitalu w Turku. Nie poinformował pogotowia o kontaktach z osobami zagranicy.

Chory na astmę z objawami koronawirusa w szpitalu w Turku. Nie poinformował pogotowia o kontaktach z osobami zagranicy.
 

Do szpitala w Turku w godzinach wieczornych w poniedziałek 23 marca na oddział przyjęć przywieziono mężczyznę z Turku z podwyższoną temperaturą i problemami w oddychaniu. Według wstępnych informacji, jakie posiadał Zespół Ratownictwa Medycznego pacjent miał być chory na astmę. Dopiero na izbie przyjęć w Turku oświadczył, że miał kontakt z osobami z zagranicy.

Wezwane pogotowie do mężczyzny nie zostało poinformowane o niedawnych kontaktach z osobami z zagranicy.  Ratownicy udali się na wezwanie bez dodatkowych zabezpieczeń w postaci kombinezonów i masek. Po przywiezieniu pacjenta na izbę chorych w turkowskiej lecznicy okazało się, że miał niedawno styczność z osobami z zagranicy. W konsekwencji cały personel biorący udział w transporcie mężczyzny oraz osoby mające z nim styczność w szpitalu w Turku zostały oddelegowane i zgodnie z procedurą będą musiały pozostać w kwarantannie. Karetka musi zostać poddana dezynfekcji a izba przyjęć zostanie chwilowo zamknięta do wtorku, 24 marca do godz. 8.00.

reklama

Pomieszczenie w którym przebywa mężczyzna zostało odizolowane i trwa jego dezynfekcja. Pobrano także wymaz przewiezionej osoby na potrzeby wykonania testów na obecność wirusa COVID-19. Jeżeli okażą się pozytywne, personel medyczny będzie musiał pozostać w kwarantannie przez najbliższe 14 dni i także u nich zostanie przeprowadzony test na obecność koronawirusa. Teoretycznie wynik testu powinien być znany za około 24 godziny. Jeżeli okaże się negatywny, ratownicy i personel izby przyjęć zostaną zwolnieni z kwarantanny.

Na chwilę obecną zarządzono przetransportowanie chorego na oddział zakaźny do konińskiego szpitala.

Podobne artykuły

Raport PSSE w Turku na dzień 4 kwietnia w...

Raport PSSE w Turku na dzień 4 kwietnia w związku z...

z dzisiaj
Bezwzględny zakaz wstępu do lasów.  Zaostrzenie...

Bezwzględny zakaz wstępu do lasów. Zaostrzenie...

z dzisiaj
Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

z wczoraj
reklama
reklama
reklama