sobota 21 maja 2022

Jana, Moniki, Wiktora

17°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

OSP Turek z nowym opryskiwaczem elektrycznym. Jest odzew na apel strażaków!

OSP Turek z nowym opryskiwaczem elektrycznym. Jest odzew na apel strażaków!
 

W nowy tygodniu  walki z koronawirusem OSP Turek wzbogaciła się o nowy profesjonalny akumulatorowy opryskiwacz plecakowy, zakupiony przez Koło Łowieckie nr 33  Diana w Turku.

Opryskiwacz akumulatorowy pozwoli strażakom ochotnikom z OSP Turek na dezynfekcje klatek schodowych oraz pomieszczeń. Ponadto strażacy otrzymali 12 szt. kombinezonów ochronnych przekazanych przez Przedsiębiorstwo P.H.U. Trójka - Zbigniew Włodarczyk oraz 30 kg  koncentratu dezynfekującego do użytku wewnątrz pomieszczeń zakupionego przez wspólnotę lokatorską z ul. Wyzwolenia 23, 24,25,25. Działania druhów wspiera także firma Kredka pana Michała Kocika użyczając swój opryskiwacz na okres pandemii.

reklama

To nie koniec odzewu na apel o wsparcie strażaków w działaniach skierowanych przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Miasto Turek zakupiło 10 kg koncentratu do dezynfekcji zewnętrznych powierzchni.

Zwracając uwagę  na prognozy gdzie szczyt pandemii jeszcze przed nami, jednostka OSP Turek będzie nadal potrzebowała środki dezynfekujące, kombinezony ochronne i sprzęt do oprysków. Wszystkim darczyńcom strażacy dziękują bo wsparciu lokalnej społeczności Ochotnicza Straż Pożarna w Turku  może prowadzić działania dezynfekcyjne, aby choć w małym stopniu zminimalizować zagrożenie koronawirusem.

O rozpoczęciu codzinnych akcjach dezynfekujacych miasto przez OSP Turek pisaliśmy w piątek:
https://www.turek.net.pl/fotogaleria/28659-strazacy-z-osp-turek-odkazaja-miasto-licza-na-pomoc-lokalnej-spolecznosci

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w...

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Stawiszynie....

9 maj.
Święto Flagi Państwowej i miejskie uroczystości...

Święto Flagi Państwowej i miejskie uroczystości...

2 maj.
Świąteczna wycieczka z zajączkiem

Świąteczna wycieczka z zajączkiem

19 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama