piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Turkowska kultura online

Turkowska kultura online
 

Już od ponad tygodnia wszystkie placówki kultury są zamknięte. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zawiesiły swoją działalność.

Turkowskie jednostki - Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Pietrzaka oraz Muzem Miasta Turku podjęły szereg inicjatyw, by uprzyjemnić mieszkańcom okres izolacji. Wszystko to oczywiście przez Internet, przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

reklama

Miejski Dom Kultury na swoim profilu na Facebooku zachęca do udziału w zajęciach wokalnych i prezentuje filmiki instruktażowe dotyczące tworzenia ozdób. Aktualnie trwa konkurs recytatorski. Wszystkie zainteresowane osoby mogą nagrać filmik, w którym przeczytają lub wyrecytują tekst, próbując zinterpretować go w komediowy sposób. Nagrania należy umieścić pod postem na profilu MDK do 1 kwietnia do godz. 18.00.

Pracownicy biblioteki organizują przedstawienia w oparciu o Teatr Kamishibai - czyli papierowy teatr. Jest to technika opowiadania wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem na lekkiej drewnianej scenie. Na profilu biblioteki odbywa się też czytanie bajek dla dzieci. Do wspólnego czytania w ramach akcji - wyzwanie czytanie, zachęcane są kolejne instytucje i mieszkańcy. Wyzwanie do tej pory podjęło m.in. Stowarzyszenie Przystań i Ochotnicza Straż Pożarna w Turku. W najbliższym czasie zaprezentowane zostaną nowości wydawnicze, które będą czekały na czytelników po otwarciu biblioteki.

Zachęcamy do odwiedzania profili miejskich jednostek i aktywnego udziału w proponowanych wydarzeniach.

Podobne artykuły

Biblioteka zakończyła projekt

Biblioteka zakończyła projekt "Misja: biblioteka...

1 st.
Bezpłatny dostęp do Legimi dla czytelników...

Bezpłatny dostęp do Legimi dla czytelników...

21-12-2020
Marcin Meller wirtualnym gościem biblioteki

Marcin Meller wirtualnym gościem biblioteki

19-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama