środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!
 

Brak pomysłów na spędzenie popołudnia? Wychodzimy naprzeciw z ciekawą alternatywą! Każdy, kto nie miał okazji dokładnie zwiedzić mehofferowskich ekspozycji znajdujących się w Muzeum Miasta Turku lub mają chęć przyjrzeć się wnętrzom kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, mogą to zrobić nie ruszając się ze swojego domu.

W obecnej sytuacji należy w miarę możliwości przebywać wyłącznie we własnym domu. Praktycznie wszystko jest zamknięte, w tym ośrodki kultury takie jak muzea, galerie sztuki. W związku z tym coraz więcej miejsc oferuje wirtualny spacery - na takie wycieczki online możecie także teraz wybrać się do Muzeum im. Józefa Mehoffera w Turku oraz do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

reklama

Jak wybrać się na wirtualny spacer?
Stałe ekspozycje turkowskiego muzeum możemy zwiedzić poprzez link:
http://ftp.muzeum.turek.pl/panorama/index.html 
Wystawa stała „Turkowskie dzieło Józefa Mehoffera” w Muzeum Miasta Turku pozwala odkryć dzieła krakowskiego artysty od „podszewki”. W pięciu tzw. „czerwonych salach” znajdują się szkice oraz projekty (projekty) polichromii i witraży, których odwzorowania możemy podziwiać w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. 

Jeśli chcemy zaś wybrać się do kościoła NSPJ w Turku, należy kliknąć w link: 
http://www.mehoffer-turek.pl/home#Spacer.
Został on zdigitalizowany już w 2018 roku - W ramach projektu wykonano 55 skanów, z których stworzono trójwymiarowy model kościoła wraz z jego wyposażeniem. Na tej podstawie utworzono dokumentację, gigapanoramy trzech ołtarzy, sklepienia oraz umożliwiono spacer wirtualny po kościele składający się z piętnastu zdjęć panoramicznych.

My już pospacerowaliśmy i zwiedziliśmy wnętrza kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku oraz stałą wystawę Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera - szczerze polecamy i zachęcamy do takiej formy spędzenia wolnego czasu!

reklama

źródło: mehoffer-turek.pl, muzeum.turek.pl

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

Podobne artykuły

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

20 lip.
Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe...

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe 5...

18 lip.
Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

16 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama