wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wyjątkowe podziękowania dla wolontariuszy - absolwentów

Wyjątkowe podziękowania dla wolontariuszy - absolwentów
 

Uroczyste podziękowania dla aktywnych wolontariuszy kończących edukację w szkole średniej to już wieloletnia tradycja. W tym roku obecna sytuacja pokrzyżowała plany, jednak Burmistrz Miasta Turku, Dyrekcja MOPS oraz Koordynator Wolontariuszy postanowili wspólnie przekazać wszelkie wyrazy wdzięczności online.

Dziś, 24 kwietnia powinno odbyć się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. Jednakże w tym roku, z wiadomych względów świeżo upieczeni absolwenci kończą edukację w szkole średniej w nietypowy sposób. Wszyscy mamy nadzieję, że niebawem przystąpią do wyczekiwanego egzaminu dojrzałości, by za kilka miesięcy móc rozpocząć studia.

reklama

Trzynaścioro Super Wolontariuszy przez trzy lata aktywnie brało udział w rozmaitych inicjatywach i wydarzeniach, na bieżąco oferując swoją pomoc i chęć zaangażowania. Mowa o organizowanych wspólnie akcjach typu „Szlachetna Paczka”, „Turmaggedon”, licznych turniejach sportowych, festynach, piknikach i nie tylko. Należy dodać, że wolontariusze działają systematycznie, odwiedzając chorych w turkowskim szpitalu, czy pomagając osobom niepełnosprawnym i starszym w ich domach. To trzeba podkreślić – wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku są zawsze, kiedy ich potrzebujemy!

Dziś, w ten niewątpliwie wyjątkowy dzień zakończenia edukacji w szkole średniej, poprzez film z podziękowaniami, życzeniami i licznymi zdjęciami przedstawiających młodych działaczy w akcji, Burmistrz Miasta Turku – Romuald Antosik oraz w imieniu Dyrektor MOPS W Turku Małgorzaty Modrzejewskiej, Wice Dyrektor, Elżbieta Piąstka wspólnie wyrazili wdzięczność wobec wolontariuszy za ich wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców miasta. Na każdego wolontariusza czekają upominki, a o ich odebranie w przyszłości zadba Koordynator Wolontariuszy, Beata Pacławska, która od lat czuwa nad pracą młodych, zaangażowanych ludzi w charakterystycznych czerwonych koszulkach.

reklama

Jako redakcja Turek.net.pl dołączamy się do wszelkich podziękowań i życzeń – na bieżąco obserwowaliśmy wasze zaangażowanie podczas różnych akcji, chapeau bas! Niech matura będzie dla was łaskawa, abyście mogli obrać taką ścieżkę w życiu, jaką sobie wymarzycie.

JM

Podobne artykuły

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych...

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych koszulkach,...

29 lip.
Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

25 lip.
Happening

Happening "Kwarantanna nie chroni przed przemocą" w...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama