niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Przedstawiciele władz symbolicznie upamiętnili dzień flagi oraz rocznicę podpisania Konstytucji 3 Maja.

Przedstawiciele władz symbolicznie upamiętnili dzień flagi oraz rocznicę podpisania Konstytucji 3 Maja.
 

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń związanych z zakazem zgromadzeń w sposób symboliczny władze samorządowe wraz z Posłem Ryszardem Bartosikiem uczciły Święto Flagi Państwowej oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

W dniu 2 maja równo o godzinie 12.00 na Placu Wojska Polskiego w Turku delegacja władz samorządowych miasta, gminy i powiatu tureckiego wraz z Posłem RP oddała hołd biało-czerownej. Symbolicznego podniesienia flagi państwowej dokonali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku przy akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego.

reklama

Podobnie w skromnym tonie przebiegły uroczystości 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku w intencji mieszkańców miasta, gminy i całego Powiatu Tureckiego. Po mszy delegacja władz miasta z Burmistrzem Romualdem Antosikiem złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego. Podobnie przedstawiciele władz powiatowych ze starostą Dariuszem Kałużnym oraz posłem RP Ryszardem Bartosikiem złożyli kwiaty pod popiersiem Tadeusza Kościuszki przy LO a także pod pomnikiem Orła Białego. 

Równie skromnie obchodzono te dwa dni we wszystkich gminach powiatu.

Podobne artykuły

Wideo: Przebudowa  Uniejowskiej i...

Wideo: Przebudowa Uniejowskiej i Niepodległości...

31 lip.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama