Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest 45% Pomagamy!!!

środa 27 maja 2020

Amandy, Jana, Juliana

reklama

Strażacy ochotnicy z Turku wspierają zwierzęta podczas suszy

Strażacy ochotnicy z Turku wspierają zwierzęta podczas suszy - fot. OSP Turek
fot. OSP Turek 

Susza jaka doskwiera nam od samego początku wiosny to nie tylko zagrożenie pożarowe w lasach ale także trudny okres dla zwierząt zamieszkujących lasy. Brak intensywnych wiosennych opadów deszczu oraz zima podczas której zabrakło śniegu spowodowały że susza w lasach  to wyraźne zagrożenie dla życia jego mieszkańców.

Problem wyschniętych sadzawek i wodopojów w lasach z powodu obecnej suszy zauważają leśnicy oraz myśliwi. Ci ostatni to nie tylko pasjonaci polowań i zwierzęcych trofeów, to także społeczność dbająca o mieszkańców lasów. Dożywiają obserwują i wspierają leśne zwierzęta. Jednym z takich przykładów jest wspólna akcja członków Koła Łowieckiego nr 14 "Tur", którzy widząc panującą suszę do pomocy zaprosili także strażaków ochotników z OSP Turek.

reklama

W minioną sobotę 9 maja na terenie łowieckim wspomnianego koła została dowieziona woda do wodopojów dla zwierząt. Strażacy z OSP Turek zasilili miejsca w których pragnienie gaszą zwierzęta z turkowskich lasów w ilości 3,5 tyś litrów wody. Prawdopodobnie to nie jedyna akcja tego typu w naszym powiecie z uwagi na panującą suszę będzie ich z pewnością więcej.

Przypominamy, że nie tylko zwierzęta w lasach potrzebują wody ale także pszczoły, którym warto taki mini wodopój zorganizować. Wystarczy niskie naczynie wypełnione wodą z kamykami na których pszczoły mogą przysiąść i ugasić pragnienie.

Podobne artykuły

Nadleśnictwo Turek rozpoczyna wydawanie...

Nadleśnictwo Turek rozpoczyna wydawanie zezwoleń na...

18 maj.
Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych...

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach

18 maj.
Bieliki na niebie lasów Nadleśnictwa Turek....

Bieliki na niebie lasów Nadleśnictwa Turek. Mamy...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama