sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy ochotnicy z Turku wspierają zwierzęta podczas suszy

Strażacy ochotnicy z Turku wspierają zwierzęta podczas suszy - fot. OSP Turek
fot. OSP Turek 

Susza jaka doskwiera nam od samego początku wiosny to nie tylko zagrożenie pożarowe w lasach ale także trudny okres dla zwierząt zamieszkujących lasy. Brak intensywnych wiosennych opadów deszczu oraz zima podczas której zabrakło śniegu spowodowały że susza w lasach  to wyraźne zagrożenie dla życia jego mieszkańców.

Problem wyschniętych sadzawek i wodopojów w lasach z powodu obecnej suszy zauważają leśnicy oraz myśliwi. Ci ostatni to nie tylko pasjonaci polowań i zwierzęcych trofeów, to także społeczność dbająca o mieszkańców lasów. Dożywiają obserwują i wspierają leśne zwierzęta. Jednym z takich przykładów jest wspólna akcja członków Koła Łowieckiego nr 14 "Tur", którzy widząc panującą suszę do pomocy zaprosili także strażaków ochotników z OSP Turek.

reklama

W minioną sobotę 9 maja na terenie łowieckim wspomnianego koła została dowieziona woda do wodopojów dla zwierząt. Strażacy z OSP Turek zasilili miejsca w których pragnienie gaszą zwierzęta z turkowskich lasów w ilości 3,5 tyś litrów wody. Prawdopodobnie to nie jedyna akcja tego typu w naszym powiecie z uwagi na panującą suszę będzie ich z pewnością więcej.

Przypominamy, że nie tylko zwierzęta w lasach potrzebują wody ale także pszczoły, którym warto taki mini wodopój zorganizować. Wystarczy niskie naczynie wypełnione wodą z kamykami na których pszczoły mogą przysiąść i ugasić pragnienie.

Podobne artykuły

Udany niedzielny pobór krwi w OSP Turek i OSP...

Udany niedzielny pobór krwi w OSP Turek i OSP...

11 maj.
Wideo: Dzieci i Młodzież z OSP Turek tańczą dla...

Wideo: Dzieci i Młodzież z OSP Turek tańczą dla...

9 maj.
Oddaj krew ze strażakami już w tę niedzielę....

Oddaj krew ze strażakami już w tę niedzielę. Klub...

7 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama