niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia Multimedialna dla I LO

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia Multimedialna dla I LO - Nagrodzona praca Agaty Drabiny
Nagrodzona praca Agaty Drabiny 

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Agata Drabina osiągnęła sukces w konkursie plastycznym #OSEWyzwanie pt. "Smart szkoła", dzięki czemu pracownia informatyczna I LO wzbogaciła się o 18 nowych notebooków.

Do konkursu #OSEWyzwanie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Nagrodzono 764 szkoły. W gronie 77 szkół z województwa wielkopolskiego znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Konkurs organizowała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowego Instytutu Badawczego z siedzibą we Warszawie.

reklama

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora, w konkursie #OSEWyzwanie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.Warunki te spełniło nasze turkowskie liceum.

I LO reprezentowała uczennica klasy IGg, Agata Drabina, która wykonała pracę plastyczną na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki, bezpieczny internet oraz nowe technologie. "Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że chodzenie do szkoły powinno być przyjemnością, a wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt niewątpliwie przyczyni się do efektywniejszej pracy zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli" - komentuje Agata, laureatka konkursu.

Nowe nootebooki już trafiły do pracowni informatycznej I LO i czekają na to, by móc zacząć z nich korzystać. Gratulujemy Agacie, a także opiekunom: Hannie Choince, Alinie Graczyk oraz Przemysławowi Przysło.

Podobne artykuły

Festiwal Słowa

Festiwal Słowa "Poetika. Lab" w Miejskim Domu Kultury

17 wrz.
Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w...

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w wojewódzkim...

8 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama