czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia Multimedialna dla I LO

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia Multimedialna dla I LO - Nagrodzona praca Agaty Drabiny
Nagrodzona praca Agaty Drabiny 

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Agata Drabina osiągnęła sukces w konkursie plastycznym #OSEWyzwanie pt. "Smart szkoła", dzięki czemu pracownia informatyczna I LO wzbogaciła się o 18 nowych notebooków.

Do konkursu #OSEWyzwanie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Nagrodzono 764 szkoły. W gronie 77 szkół z województwa wielkopolskiego znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Konkurs organizowała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowego Instytutu Badawczego z siedzibą we Warszawie.

reklama

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora, w konkursie #OSEWyzwanie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.Warunki te spełniło nasze turkowskie liceum.

I LO reprezentowała uczennica klasy IGg, Agata Drabina, która wykonała pracę plastyczną na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki, bezpieczny internet oraz nowe technologie. "Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że chodzenie do szkoły powinno być przyjemnością, a wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt niewątpliwie przyczyni się do efektywniejszej pracy zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli" - komentuje Agata, laureatka konkursu.

Nowe nootebooki już trafiły do pracowni informatycznej I LO i czekają na to, by móc zacząć z nich korzystać. Gratulujemy Agacie, a także opiekunom: Hannie Choince, Alinie Graczyk oraz Przemysławowi Przysło.

źródło: Powiat Turecki2
źródło: Powiat Turecki3

Podobne artykuły

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.
Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama