niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Udany pobór krwi dla chorej Mai. 94 ochotników oddało ponad 42 litry krwi.

Udany pobór krwi dla chorej Mai. 94 ochotników oddało ponad 42 litry krwi. - fot. Turek.net.pl
fot. Turek.net.pl 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka krwi dla Mai chorej na białaczkę. Ilość chętnych dawców którzy przybyli do Szkoły Podstawowej nr 5 w środę 13 maja przerosła oczekiwania organizatorów. Zebrano dokładnie 42,30 litry krwi.

Od godziny 8 rano w sali gimnastycznej budynku B SP5 przy ul Broniewskiego rozpoczęła się zbiórka krwi dla chorej na białaczkę Mai. Oprócz standardowego wywiadu przed oddaniem krwi, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa każdy z dawców musiał dodatkowo wypełnić kwestionariusz związany z pytaniami o stan zdrowia pod kątem COVID-19 oraz wyjazdy zagraniczne a także mierzono temperaturę uczestników.

reklama

Mieszkańcy Turku spisali się na medal. Łącznie w zbiórce swoją krew oddało 94 ochotników ze zgłoszonych 104 osób.  Z uwagi na tak duże zainteresowanie akcję zbiórki musiano przedłużyć do godziny 13.00 by wszyscy chętni mogli oddać krew.

Współorganizatorami dzisiejszej zbiórki byli członkowie SHDK RP przy HDK im. Kardynała Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary w Turku a za obsługę akcji Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.  Podobnie jak niedzielna zbiórka krwi w OSP Władysławów także dzisiejsza w SP5 okazała się wielkim sukcesem.

Podobne artykuły

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o...

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

31 lip.
Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może...

Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może podarować...

18 lip.
Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama