sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15 czerwca

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15 czerwca
 

Od 15 czerwca 2020 r. przyjmowane będą wnioski na dofinansowanie wymiany pieca na niskoemisyjny. Celem programu jest z jednej strony pomoc finansowa dla mieszkańców inwestujących w ekologiczne ogrzewanie, z drugiej zaś poprawa stanu powietrza.

Miasto Turek dofinansuje mieszkańcom koszt inwestycji polegającej na wymianie istniejącego pieca na niskoemisyjne źródła ciepła, takie jak: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej, ogrzewanie gazowe, olejowe i elektryczne, pompy ciepła, zakup wysokosprawnych kotłów na paliwa stałe, spełniających wymogi rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. O dotację mogą ubiegać się właściciele budynków lub lokali mieszkalnych, położonych na terenie Turku.

reklama

Miasto zrefunduje zmianę źródła ogrzewania na ekologiczne, w wysokości:
-4.000 zł w przypadku przyłączenia domu do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej,
-3.000 zł dla pozostałych przedsięwzięć.

Wszystkie zasady udzielania dotacji określone zostały w Uchwale Nr XIX/141/20 Rady Miejskiej Turku z dnia 20 lutego 2020 roku w sprawie przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany niskosprawnych kotłów i pieców na niskoemisyjne źródła ciepła (do pobrania poniżej lub w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.miastoturek.pl zakładka Rada Miejska / Uchwały / 2020). Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że inwestycję można realizować po podpisaniu umowy dotacji.

Wnioski do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej UM Turek można składać od 15 czerwca 2020 r. osobiście w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Turku przy ul. Kaliskiej 59, lub pocztą tradycyjną na wskazany adres. Dotacje będą przyznawane do wyczerpania środków w danym roku, jednak liczyć się będzie kolejność wpływu wniosków (przy czym za dzień złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do Urzędu Miejskiego w Turku).

reklama

W przypadku złożenia niekompletnego wniosku, wnioskodawca będzie wzywany do jego uzupełnienia. Nieuzupełnienie mimo wezwania, wniosku w wyznaczonym terminie, skutkować będzie pozostawieniem wniosku bez rozpatrzenia.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie skateparku...

Oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie skateparku w...

z wczoraj
Startują konsultacje społeczne terytorialnego...

Startują konsultacje społeczne terytorialnego Planu...

27 kw.
Poradniki młodego EKOLOGA dla najmłodszych z...

Poradniki młodego EKOLOGA dla najmłodszych z gminy...

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama