niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

PGKiM w odpowiedzi na List do redakcji: pt. Dlaczego ilość urzędników w mieście wzrasta a mieszkańców maleje?

PGKiM w odpowiedzi na List do redakcji: pt. Dlaczego ilość urzędników w mieście wzrasta a mieszkańców maleje?
 

W związku z publikacją anonimowej informacji, która nie ma nic wspólnego z prawdą, na podst. art. 31a ust. 1 ustawy Prawo Prasowe zwracamy się o niezwłoczne opublikowanie załączonego poniżej sprostowania. 
PGKiM prostuje nieprawdziwe informacje

W związku z publikacją na portalu turek.net.pl i jego fanpage na Facebooku anonimowego artykułu, pełnego nieprawdziwych informacji, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku oświadcza:

reklama

1. Spółka od wielu lat działa jak każda spółka prawa handlowego, w konkurencyjnych warunkach rynkowych. Dbamy o jakość usług i konkurujemy z prywatnymi firmami, stając do przetargów na wykonanie usług np. odbioru odpadów czy utrzymania czystości na ulicach. 

2. Nieprawdziwe są twierdzenia o niegospodarności i tworzeniu sztucznych stanowisk. Po reorganizacji Przedsiębiorstwa w 2015r., w porozumieniu ze związkami zawodowymi, zmniejszono wynagrodzenia, wysokość premii regulaminowej, dodatków funkcyjnych pracowników oraz uposażenia Prezesa Zarządu. Ponadto zlikwidowaliśmy osiem stanowisk kierowniczych, w tym dwa dyrektorskie i zmniejszyliśmy zatrudnienie. Stan zatrudnienia w PGKiM Sp. z o.o. z roku na rok maleje. Z 234 etatów w roku 2014 zatrudnienie zmniejszone zostało do 209 osób w roku bieżącym, przy czym jeszcze ok. 15 lat temu sięgało niemal 300 osób.

3. Przy zmniejszonym zatrudnieniu, w latach 2014-2019 przeprowadziliśmy szereg inwestycji z środków własnych Spółki na sumę ok. 35.000.000 zł oraz pozyskaliśmy ok. 30.000.000 zł w formie dotacji na modernizację oczyszczalni.

reklama

4. Podany przez anonimowego autora przykład organizacji pracy osób zajmujących się utrzymaniem zieleni nie dotyczy naszej spółki. Od wielu lat Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. nie zajmuje się utrzymaniem zieleni. Wykonawcą tych usług są prywatne firmy, działające na rynku tak jak PGKiM, na zasadach zdrowej konkurencji. 
Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w...

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w Muchlinie

30 lip.
Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do...

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do przetargu...

3 czerw.
Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

3 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama