sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Mobilna pracownia multimedialna dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku

Mobilna pracownia multimedialna dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku
 

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, Amelia Ulańska osiągnęła sukces w konkursie plastycznym #OSEWyzwanie pt. "Smart szkoła", dzięki czemu pracownia informatyczna szkoły wzbogaciła się o 16 nowych notebooków.

Ogólnopolski konkurs dla szkół zorganizowała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowego Instytutu Badawczego z siedzibą w Warszawie. Laureatami konkursu #OSEWyzwanie zostało sześć szkół z Powiatu Tureckiego, dwie z naszego miasta: Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku oraz I LO w Turku. 

reklama

Uczestnicy musieli przygotować prace plastyczną pod hasłem: „Smart Szkoła”, wdrożyć w swojej placówce projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej oraz udostępnić dla swoich uczniów program mLegitymacja szkolna.

SP1 spełniła wszystkie warunki konkursu, a prace plastyczne wykonało aż troje uczniów: Amelia Ulańska z klasy 6d, Marek Adamski z klasy 7b oraz Szymon Cieślak z klasy 7b. Praca Amelii zyskała uznanie organizatorów konkursu i dzięki temu Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku zdobyła 16 nowych notebooków, szerokopasmowy punkt dostępowy do sieci Internet oraz mobilną szafę do przechowywania sprzętu komputerowego. Nowe komputery zostały już przygotowane do pracy i czekają na powrót uczniów do szkolnej pracowni informatycznej.

Gratulujemy Amelii i życzymy kolejnych sukcesów. Opiekunami uczennicy byli p. Aldona Piwońska oraz p. Emil Piekarczyk

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego w Szkole...

Wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego w Szkole...

16-12-2020
Dzień Patrona Henryka Sienkiewicza oraz...

Dzień Patrona Henryka Sienkiewicza oraz Jubileusz...

25-11-2020
Wirtualne spotkanie z dyrektorem Muzeum Miasta...

Wirtualne spotkanie z dyrektorem Muzeum Miasta Turku

21-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama