piątek 27 listopada 2020

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

reklama

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia
 

Mimo trwającego spowolnienia gospodarczego oraz wielu ograniczeń, malanowski samorząd nie rezygnuje z realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji. Na początku kwietnia Wójt Gminy podpisał umowę na realizację zadania pn: „Budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia” - z wykonawcą robót Zakładem Budowy Dróg Henryk Mocny z siedzibą w Błaszkach.

Inwestycja zakłada wykonanie prawie 400 m odcinka o nawierzchni bitumicznej. Nowa droga będzie miała jezdnię o szerokości 4 m. Na włączeniu do drogi powiatowej szerokość będzie wynosić 6m. Po obu stronach jezdni wykonane zostaną 0,5 m pobocza oraz zjazdy. Ustawione zostanie nowe oznakowanie.

reklama

Koszt ww. przedsięwzięcia zgodnie z umową wyniesie 287.747,74 zł brutto. Prace potrwają do końca maja. Jest to pierwsza z inwestycji drogowych jaką zamierza zrealizować w tym roku nasza gmina. Kolejną będzie budowa ul. Wesołej w Malanowie, na którą Gmina Malanów otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

W związku z rozpoczętą budową drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia, od 13 do 31 maja br. wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu tj. od skrzyżowania z drogą powiatową 4489P Malanów-Żdżary w kierunku nieruchomości nr 32.

źródło: UG Malanów 

Podobne artykuły

PKP SA daje zielone światło dla nowej linii...

PKP SA daje zielone światło dla nowej linii Turek -...

24 list.
Otwarcie McDonald's w Turku już w grudniu....

Otwarcie McDonald's w Turku już w grudniu. Prace...

18 list.
Nowa droga w Kunach. Milionowa inwestycja...

Nowa droga w Kunach. Milionowa inwestycja zakończona.

18 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama