Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne dary dla Ratowników Pogotowia. Przedsiębiorcy przekazali zamgławiacz za 20 tyś zł

Kolejne dary dla Ratowników Pogotowia. Przedsiębiorcy przekazali zamgławiacz za 20 tyś zł
 

Zamgławiacz do dezynfekcji wart 20 tys. złotych turkowscy przedsiębiorcy przekazali ratownikom pogotowia. Szpital ma tylko taki jeden, ale jeździ najczęściej w tzw. ambulansie do przewożenia osób z podejrzeniem koronawirusa. Wtedy pozostałe karetki i ratownicy są niezabezpieczeni.

- A my przecież wracamy do swoich domów, do swoich rodzin. Chcemy być bezpieczni nie tylko dla naszych rodzin, ale także dla pacjentów, którym udzielamy pomocy – przekonują ratownicy. 

reklama

Dlatego zamgławiacz, na który zrzucili się przedsiębiorcy jest tak bardzo potrzebny. - Ustawia się odpowiednie parametry, włącza i dezynfekuje. Teraz będzie na miejscu i w razie potrzeby będzie dostępny dla wszystkich karetek działających w pogotowiu – mówi Wiktor Pławiński, ratownik i szef Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych przy SP ZOZ w Turku. Związek powstał niedawno i zrzesza obecnie 20 ratowników. Właśnie ta organizacja jest właścicielem maszyny, którą zamierza użyczyć szpitalowi, oczywiście nieodpłatnie. 

Zamgławiacz został przekazany i od teraz jest już własnością MZOZ Zawodowych Ratowników Medycznych przy SP ZOZ. Związkowcy pragną sprzęt nieodpłatnie użyczyć szpitalowi i pogotowiu. Szpital będzie tylko zobowiązany utrzymywać ten sprzęt.

Dzięki wielu darczyńcom, turkowskie pogotowie ma nie tylko przyłbice, ale już wkrótce otrzyma bardzo specjalistyczny sprzęt ratowniczy, o czym na pewno będziemy pisać. 

reklama

Zamgławiacz jest małym urządzeniem, jednak przynosi wielkie efekty. Dzięki przedsiębiorcom, których zainspirował Tomasz Rosiak, ratownicy będą czuli się bezpieczniej. Ratownicy za sprzęt chcą podziękować nie tylko firmie Budros i Tomaszowi Rosiakowi, ale także firmie Tyczyński Transport, Dawid Włodarczyk Working Without Borders, Tomasz Ressel Opony, Felgi, Handel oraz Bogumił Poszwa Big Pol „Soundtur”.

Kolejne dary dla Ratowników Pogotowia. Przedsiębiorcy przekazali zamgławiacz za 20 tyś zł - Wiktor Pławiński, Marek Derucki i Zbigniew Mączka podczas przekazania sprzętu

Podobne artykuły

Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

6 lip.
Wideo: Paulina Hennig-Kloska o problemach...

Wideo: Paulina Hennig-Kloska o problemach szpitala w...

30 czerw.
Wideo: Wypadek za Malanowem. Jedna osoba z...

Wideo: Wypadek za Malanowem. Jedna osoba z poważnymi...

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama