Festynowy lipiec w gminie Malanów

Lato to doskonała pora roku do organizowania plenerowych zabaw i festynów. Podczas tego typu imprez społeczność lokalna się integruje, a także promuje swoją miejscowość, wypoczywając na świeżym powietrzu przy muzyce delektując się kiełbaską z grilla i watą cukrową.
W miesiącu lipcu w gminie Malanów miały miejsce dwa festyny. 11 lipca odbył się już po raz czwarty Festyn Rodzinny w miejscowości Poroże, zorganizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców dla Rozwoju Wsi Poroże. Głównym punktem tej imprezy było uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej Świetlicy Wiejskiej w Porożu. Wójt Gminy Malanów – Gerard Krzeszewski, Przewodniczący Rady Gminy – Ireneusz Augustyniak, sołtys wsi Poroże – Hieronim Pyszel, radny Piotr Jasiak oraz proboszcz Parafii w Przespolewie – ks. Piotr Bamberski dokonali uroczystego przecięcia wstęgi do nowo wyremontowanej świetlicy. Remont świetlicy i budowa placu zabaw był możliwy dzięki pozyskaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne dzieci i młodzieży z lokalnej społeczności, a także zespołu Jarzębinki oraz kabaretu Niechcice.
Natomiast 25 lipca Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Wsi Czachulec zorganizowało „Dzień Czachulca” połączony z 230 rocznicą powstania tej miejscowości. Z tej okazji została odsłonięta przez władze samorządowe pamiątkowa tablica. Kolejnym punktem programu były występy, m. in. Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Liskowa, Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura oraz dzieci z Czachulca. Gwiazdą wieczoru był zespół Novi.
Podczas festynów na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m. in. zamki dmuchane, trampoliny, wesołe miasteczko, przejażdżki bryczką oraz liczne konkursy, gry i zabawy. Również zawsze chętnie występują różne zespoły, które umilają czas biesiadującym. Tego roku na obu festynach wystąpił lokalny zespół ludowy Jarzębinki.
Oba festyny można uznać za udane, ponieważ zgromadziły wiele chętnych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Zarówno festyn w Porożu jak i w Czachulcu zakończył się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.
Źródło: www.malanow.pl

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72









