sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Sprzęt zakupiony w ramach społecznej zbiórki "Pomagaj pomagać" trafił do turkowskich ratowników.

Sprzęt zakupiony w ramach społecznej zbiórki
 

6 czerwca br. do ratowników medycznych w Turku trafił sprzęt zakupiony w ramach zbiórki społecznej prowadzonej pod hasłem „Pomagaj Pomagać”. Cała akcja odbiła się mocnym echem wśród lokalnej społeczności - zebrano ponad 200 tys. zł.

O akcji „Pomagaj Pomagać”, której inicjatorem był turkowianin, Kacper Drzewiecki pisaliśmy na łamach portalu wielokrotnie. Społeczna mobilizacja, której celem było wsparcie ratowników medycznych z turkowskiego szpitala ma swój szczęśliwy finał. W zeszłą sobotę na ręce ratowników przekazane zostały dwa zestawy urządzeń do kompresji klatki piersiowej Lucas 3.1. Ponadto z pieniędzy ze zbiórki finansowano obiady dla lekarzy i ratowników pogotowia, a na początku pandemii zakupiono także maseczki i płyny dezynfekcyjne. 

reklama

Do szpitala trafił  także respirator za 4600 złotych oraz profesjonalny fotel zabiegowy za 5600 zł sfinansowany przez firmę DrewTur. Na fali pomocowej akcji pogotowie otrzymało od lokalnych przedsiębiorców warty 20 tys. złotych zamgławiacz do dezynfekcji pomieszczeń.

Ratownicy są w trakcie ustalania warunków, na jakich przekażą sprzęt w bezpłatne użyczenie szpitalowi, tak, by służył przede wszystkim w karetkach. Kolejnym bardzo drogim i przydatnym urządzeniem, o które niebawem wzbogaci się pogotowie jest tzw. lifepack, czyli kardiomonitor, którego koszt szacowany jest na ok. 80 tys. złotych. -To też najwyższa półka. Taki sprzęt używany jest przez amerykańską armię – informują ratownicy.

System kompresji klatki piersiowej Lucas 3.1 przewyższa o niebo podobny sprzęt, który jest w karetce w Dobrej. Jak tłumaczą ratownicy, podstawowa różnica jest w tym, że w tym w Dobrej, tłok do masażu serca uciska z siłą jednostajną, w LUCASIE ta siła nacisku dopasowuje się do pacjenta i jest uzależniona od fizycznej budowy klatki piersiowej. Poza tym, specjalna przyssawka powoduje, że klatka piersiowa rozpręża się znacznie lepiej - informują ratownicy pogotowia w Turku.

reklama

Dwie sztuki systemu Lucas 3., które znajdują się już u ratowników pogotowia, stanowią tylko częścią sprzętu, jaki dzięki zrzutce oraz licytacjom prowadzonym przez Kacpra Drzewieckiego i jego pomocników zasili lecznicę w Turku. Do tej pory na sprzęt zebrano 204 561 złotych i 15 groszy. 

Sprzęt zakupiony w ramach społecznej zbiórki

Podobne artykuły

Dwa nowe przypadki koronawirusa. Dodatni wynik...

Dwa nowe przypadki koronawirusa. Dodatni wynik u...

z wczoraj
Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

z wczoraj
Dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu z pozytywnym...

Dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu z pozytywnym...

13 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama