Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Ulica Witosa oddana przed czasem. Inwestycja powstała przy znacznym wsparciu "Funduszu Dróg Samorządowych"

Ulica Witosa oddana przed czasem. Inwestycja powstała przy znacznym wsparciu
 

Zakończyła się budowa ul. Witosa na Osiedlu Wyzwolenia w Turku.  Inwestycja została wykonana wcześniej niż planowano. Roboty budowlane kosztowały ponad 940 tys. zł. Znaczny koszt inwestycji został pokryty z dofinansowania w ramach "Funduszu Dróg Samorządowych".

Wcześniej ul. Witosa była ulicą o nawierzchni gruntowej, bez wyznaczonej jezdni, bez chodników, bez oświetlenia. Teraz to się zmieniło. Na odcinkach ok. 250 m ul. Witosa w rejonie od ul. św. Barbary i ul. Ks. Dominika Jędrzejowskiego do ul. Macieja Rataja, powstały chodniki, jezdnia i parkingi. Wszystko z kostki brukowej betonowej. Wybudowana została także podziemna instalacja elektryczna i kanalizacji deszczowej z przykanalikami i wypustami. Teraz do dyspozycji mieszkańców są 92 miejsca parkingowe, w tym 5 dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Całość uzupełniają lampy uliczne z oświetleniem LED oraz zieleń na pasach przy chodnikach.

reklama

Łączny koszt budowy to ponad 940 tys. zł z czego ok. 470 tys. zł pochodzi z rządowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych”.

Wicewojewoda Aneta Niestrawska, która odwiedziła gminę Dobra w związku z podpisaniem umowy na dofinansowanie żłobka, wizytowała także nową otwartą ulicę Witosa w Turku na osiedlu Wyzwolenia. Jak podkreśla Wicewojewoda - „Fundusz jest impulsem do rozwoju gospodarczego, dzięki inwestycjom budowane są nie tylko kilometry dróg, ale również bezpieczeństwo Polaków. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej jest fundamentalny w kontekście atrakcyjności inwestycyjnej - wsparcie kolejnych projektów jest dla poszczególnych gmin i powiatów szansą na rozwój”.

źródło: UM Turek, Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

z wczoraj
Ponad 2 mln. na inwestycję drogową w Izabelinie II

Ponad 2 mln. na inwestycję drogową w Izabelinie II

3 sierp.
Kolejna pula rządowych dofinansowań dla Powiatu...

Kolejna pula rządowych dofinansowań dla Powiatu...

3 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama