sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Życzenia na okrągłe 100-lat Pani Frydy.

Życzenia na okrągłe 100-lat Pani Frydy. - fot. UM Turek
fot. UM Turek 

Swoje 100 urodziny obchodziła w miniony poniedziałek 15 czerwca pani Fryda Drzewiecka z Turku. Turkowianka swój wielki dzień świętowała w gronie kochającej rodziny. Jubilatkę odwiedził także burmistrz Romuald Antosik.

Fryda Drzewiecka urodziła się 15 czerwca 1920 r. w Chlebowie. Wojnę spędziła na służbie w Ewinowie. Później mieszkała w Szadowie, gdzie pracowała w ogrodnictwie. Następnie trafiła do Turku, gdzie do emerytury pracowała w tzw. konserwach, czyli Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego. Dochowała się dwóch córek, trojga wnucząt i sześciorga prawnucząt.

reklama

Stulatka mieszka z jedną z córek i jej rodziną, która na co dzień się nią opiekuje. Wnuczka Kasia opowiada, że Babcia nigdy nie paliła papierosów, za to kanapki z żółtym serem, cukierki Kukułki i wafle Grześki jadła codziennie. Po te smakołyki do ukończenia 90 roku życia codziennie chodziła do sklepu. Dzisiaj już Pani Fryda nie jest tak sprawna ani aktywna jak kiedyś, ale wciąż ma mocny charakter.

Na zaproszenie najbliższych, Jubilatkę odwiedził burmistrz Romuald Antosik wraz z Magdaleną Janiak, zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Była to okazja do miłego spotkania z sympatyczną rodziną Pani Frydy, do odśpiewania jej 200 lat oraz spróbowania słodkiego tortu urodzinowego.

źródło: UM Turek

reklama

 

Życzenia na okrągłe 100-lat Pani Frydy. - fot. UM Turek

Podobne artykuły

Nowa roślinność na ul Kaliskiej. Potężne donice...

Nowa roślinność na ul Kaliskiej. Potężne donice z...

9 wrz.
W Turku 6 tys. mieszkańców nie złożyło...

W Turku 6 tys. mieszkańców nie złożyło deklaracji za...

21 sierp.
Masaże i zajęcia fizjoterapii dla dzieci i...

Masaże i zajęcia fizjoterapii dla dzieci i dorosłych...

5 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama