piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w Turku

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w Turku
 

Dzisiaj wystartował maraton egzaminacyjny ósmoklasistów. To będą inne egzaminy niż w poprzednich latach. Odbywają się bowiem w rygorze sanitarnym. W Turku przystępuje do nich 226 uczniów.

Pierwszym wyzwaniem, jaki stanie przed ósmoklasistami dzisiaj, tj. 16 czerwca 2020 r. jest język polski. Egzamin ze znajomości języka i literatury polskiej pisać będzie: 73 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, 60 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i 92 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. W środę, 17 czerwca 2020 r. ósmoklasiści przystąpią do testu z matematyki. Będą go pisały 74 osoby w Szkole Podstawowej nr 1, 60 osób w Szkole Podstawowej nr 4 i 92 osoby w Szkole Podstawowej nr 5. Natomiast czwartkowy, 18 czerwca 2020 r., egzamin z języka obcego, niemal wszyscy turkowscy ósmoklasiści będą zdawać z języka angielskiego. Tylko jeden uczeń w naszym mieście – ze Szkoły Podstawowej nr 4, będzie pisał test z języka niemieckiego.

reklama

Egzamin z języka polskiego przewidziany został na 120 minut, z matematyki na 100 minut, a z języka obcego na 90 minut. Ósmoklasiści zaczynają pisać o godz. 9.00. Do szkoły wchodzą w maseczce. Na wejściu dezynfekują dłonie i mają mierzoną temperaturę. Następnie udają się do sal, w których przeprowadzany jest test. Sale te, podobnie jak toalety, korytarze i inne pomieszczenia w szkołach, zostały zdezynfekowane przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.

Wyniki egzaminów ogłoszone zostaną 31 lipca 2020 r. Tego dnia ósmoklasiści otrzymają zaświadczenia o wyniku egzaminu.

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje...

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je...

24 maj.

"Piątka" na piątkę. Laureaci i finaliści...

4 kw.
Uczniowie

Uczniowie "Piątki" w drodze po mandat posła Sejmu...

2 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama