Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie "Dzieci bajki piszą"

Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie
 

„Nie ma dymu bez ognia” to tytuł bajki autorstwa Adama Nejme, ucznia klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Za napisanie tego utworu i wzięcie udziału w konkursie autor uzyskał Gran Prix .

7 maja 2020 r. roku Bajoteka ogłosiła konkurs literacki „Dzieci bajki piszą”, któremu przyświecały ambitne w dzisiejszych czasach cele: zachęcenie młodzieży do prezentowania talentów literackich, rozwijanie wyobraźni twórczej, wyrabianie wrażliwości literackiej.

reklama

Okazało się, że konkurs przypadł do gustu młodym ludziom. Do organizatorów wpłynęło mnóstwo bajek z całej Polski, w tym kilka pięknych utworów z „Piątki” w Turku.

Na początku czerwca komisja konkursowa, biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, oryginalność i niebanalność oraz ogólną estetykę, przyznała wyróżniania i nagrody za I, II i III miejsca oraz Grand Prix za najlepszą pracę, którą okazała się bajka napisana przez Adama Nejme z klasy VI b SP5 w Turku. Opiekunem młodego literata jest nauczyciel języka polskiego, Izabela Matusiak.

Warto podkreślić, iż konkurs, o którym mowa, jest ogólnopolski. Praca Adama zostanie nagrana w formie czytanki i opublikowane na fanpageu Bajoteki na facebooku oraz na YouTube. Jest nam niezwykle miło, że młodzi turkowianie, realizując swoje pasje, sięgają po najwyższe nagrody.

A o czym jest bajka „Nie ma dymu bez ognia”? Aby nie zdradzać wszystkiego można powiedzieć, że wzrusza, uczy i zmusza do refleksji. Zachwyca. Już niebawem będzie można wysłuchać utworu zdolnego szóstoklasisty, czytanego przez profesjonalną aktorkę. Zapraszamy na strony Bajoteki.

reklama

A Adamowi i wszystkim młodym twórcom życzymy dalszych sukcesów. Walczcie o marzenia! Pamiętajcie, że dzięki temu, co tworzycie, kreujecie rzeczywistość. Mówcie za pomocą sztuki o tym, co Was boli, dotyka, wzrusza, zaciekawia, o tym, co myślicie o otaczającym świecie, i dzielcie się tym, o jakim świecie marzycie.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

"Piątka" na piątkę. Laureaci i finaliści...

4 kw.
Uczniowie

Uczniowie "Piątki" w drodze po mandat posła Sejmu...

2 kw.
Wystartowała rekrutacja do szkół podstawowych w...

Wystartowała rekrutacja do szkół podstawowych w Turku.

4 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama