czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u małżeństwa z którym mieszkała urzędnik z UM Turek

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u małżeństwa z którym mieszkała urzędnik z UM Turek
 

Według opublikowanej dziś tj. 24 czerwca 2020 roku aktualizacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na temat stanu zagrożenia COVID-19 zarejestrowano dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem u osób z powiatu tureckiego.

Na dzień 24 czerwca WUW potwierdza 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce w tym dwa z przypadków dotyczą starszego małżeństwa z naszego powiatu.  Tym samy potwierdzają się wczorajsze doniesienia związane z powodem ograniczeń w dostępie do budynku urzędów na ul. Kaliskiej 59.  Z raportu WUW dowiadujemy się, że dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 wykazano u 76-letniej kobiety z powiatu tureckiego oraz mężczyzny w wieku 81 lat. Małżeństwo jest aktualnie hospitalizowane w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Nowe przypadki zakażenia potwierdza także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku.  Dotychczas w powiecie stwierdzono dziesięć przypadków zarażenia koronawirusem z czego siedem osób wyzdrowiało. 

reklama

Przypomnijmy, w dniu wczorajszym Urząd Miasta w Turku oraz Starostwo Powiatowe poinformowały o ograniczeniach w dostępie do budynku urzędów. Wg informacji UM Turek powodem ograniczeń jest oczekiwanie na wyniki testu u jednej z pracownic urzędu, która mieszka wspólnie z zakażonym małżeństwem. Pracownicy wydziału w którym pracowała zostali wysłani profilaktycznie do pracy zdalnej. Ta część wydziału została zamknięta. Ponieważ jest to wydział do którego często przychodzą ludzie z zewnątrz, dopóki nie będzie wyniku testu tego urzędnika, musimy ograniczyć dostęp do całego budynku urzędu – informowała Anna Michalak z Urzędu Miasta w Turku

Wg porannego raportu WUW w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2501 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 170 osób zmarło, a 1871 wyzdrowiało. Hospitalizacji podlega 112 osób, 3715 jest w kwarantannie a wobec130 wprowadzono nadzór epidemiologiczny. 

Podobne artykuły

Pomoc dla rolników dotkniętych COVID-19....

Pomoc dla rolników dotkniętych COVID-19. Ostatnie...

z wczoraj
Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych...

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych osiem...

16 wrz.
Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama