Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach! Nadleśnictwo Turek apeluje o ostrożność

Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach! Nadleśnictwo Turek apeluje o ostrożność
 

Utrzymująca się wysoka temperatura powoduje zwiększone zagrożenie pożarowe lasów. W okresie żniw zdarzają się też pożary zbóż, ściernisk powodujące, w wyniku przerzutów, pożary sąsiadujących lasów.

Nadleśnictwo Turek, w ramach działań zapobiegających pożarom lasów, prowadzi w okresie zagrożenia pożarowego stałą obserwację terenu. Obserwację prowadzi obserwator w Punkcie Alarmowo Dyspozycyjnym za pomocą trzech kamer umieszczonych na wieżach w Obrębiźnie, Grąbkowie i Zagaju.

reklama

Codziennie określane jest zagrożenie pożarowe dla całego kraju. Każdy może sprawdzić jakie jest aktualne zagrożenie korzystając ze strony https://www.traxelektronik.pl/pogoda/las/rejon.php?RejID=62. Brak zagrożenia określany jest stopniem zerowym i kolorem niebieskim, zagrożenie małe stopniem pierwszym i kolorem zielonym, zagrożenie średnie stopniem drugim i kolorem żółtym i duże stopniem trzecim i kolorem czerwonym. Nasze nadleśnictwo położone jest na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu w strefie 9E.

Nieoceniona jest jednak czujność nas wszystkich. W razie zauważenia pożaru natychmiast alarmujmy służby ratownicze korzystając z numerów 998 czy 112 i jeśli nie zagraża nam bezpośrednie niebezpieczeństwo przystępujmy do gaszenia.

źródło: Nadleśnictwo Turek / Witold Lewandowski

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach! Nadleśnictwo Turek apeluje o ostrożność

Podobne artykuły

#SadziMy! 1200 darmowych sadzonek czeka na...

#SadziMy! 1200 darmowych sadzonek czeka na nowych...

29 wrz.
To nie parking ani droga dla wszystkich. Las...

To nie parking ani droga dla wszystkich. Las rządzi...

21 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama