piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz
 

Nie tak dawno Ministerstwo Środowiska ogłosiło zaostrzenie kar za śmiecenie w lasach. Nie wystraszyło to jednak okolicznych wandali, którzy w ostatnim czasie zostawili sporą ilość śmieci w naszych lasach.

Pracownicy Nadleśnictwa Turek wraz z leśniczym z Brudzewa podjęli się rutynowego obchodu po lesie w celu usunięcia napotkanych śmieci. Jak twierdzi Nadleśnictwo zazwyczaj nie brakuje, papierków, butelek a nawet całych przyczepek śmieci porozsypywanych w lasach. To przykry jednak spotykany często widok. Nie tym razem! Po obchodzie pracownicy nadleśnictwa pozytywnie się zaskoczyli widząc popakowane wcześniej zebrane śmieci, a torby z ich zawartością ustawione przy drodze i gotowe do zabrania.

reklama

Jak się okazało to miłośnicy aktywnego wypoczynku z powiatu kolskiego w formie wolontariatu przeprowadzili sprzątanie lasów w okolicach Brudzewa. Nadleśnictwo Turek wraz z leśniczym podziękowali kolskim biegaczom za jakże chwalebną akcję, akcję godną naśladowania.

To naprawdę dobry uczynek, jednakże dobrze by było zmniejszyć ilość pracy wolontariuszom oraz ochotnikom i za każdym razem podczas wizyty w lesie swoje śmieci zabrać ze sobą lub wrzucić do koszy na parkigach leśnych. To nie jest trudne. Oprócz uniknięcia kary możemy uratować życie, ponieważ odpadki, które zostają w lesie podczas takich susz jakie mamy teraz mogą prowadzić do pożarów.

Przypominamy o przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska nowych zaostrzonych procedurach w celu zniwelowania wandalizmu w lasach. Ilość fotopułapek zostanie zwiększona z 2 tysięcy do 10 tysięcy do 2021 roku. Grzywny za zaśmiecanie w lasach będą wynosić od 500 zł do 5 000 zł. Zostanie również wprowadzona zasada prac społeczno - użytecznych i obowiązek usunięcia szkody.

Podobne artykuły

Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach!...

Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach!...

29 lip.
Na ratunek nadleśnictwu - leśny numer...

Na ratunek nadleśnictwu - leśny numer interwencyjny

11 lip.
Wybrano imię dla młodej samicy bielika z...

Wybrano imię dla młodej samicy bielika z turkowskich...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama