wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie
 

Pomimo wzmożonych akcji poboru krwi, wciąż brakuje tego cennego leku. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu już 5 sierpnia między godz. 8.00 a 11.00 ponownie przeprowadzi w Turku pobór krwi.

 Aby uzupełnić dramatycznie niskie stany magazynowe krwi w RCKiK w Kaliszu, w Turku co 2 tygodnie będzie stwarzana okazja do oddania krwi. To bardzo ważne, bo nie zawsze zainteresowany oddaniem może to zrobić. Czasem z uwagi na zbyt niski poziom hemoglobiny w danym momencie, a czasem z uwagi np. na przebyte zabiegi stomatologiczne, które wykluczają oddanie krwi przez 7 dni po zabiegu.

reklama

O tym, że krew jest bardzo potrzebna, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak coraz trudniej tę krew zdobyć. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii i podczas wakacji, kiedy wzrasta zapotrzebowanie szpitali na krew i jej składniki.

Tymczasem oddawanie krwi, również w czasie pandemii, jest bezpieczne. Zainteresowani oddaniem krwi mają mierzoną temperaturę, dezynfekują ręce, wypełniają specjalną ankietę. Po wstępnej kwalifikacji są rejestrowani i przechodzą standardową drogę dawcy. Na każdym etapie używa się jednorazowego sprzętu i środków ochrony osobistej.

Wszyscy, które chcą pomóc innym poprzez honorowe oddanie krwi, mogą przyjść 5 sierpnia 2020 r. do Centrum Wolontariatu w Turku, ul. Kaliska 47, w godz. 8.00-11.00. Kolejne okazje do oddania krwi będą w co drugą środę miesiąca, tj. 19 sierpnia, 2 września, 16 września itd.

reklama

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

17 wrz.
Oddali ponad 13 litrów krwi w zbiórce z Klubem...

Oddali ponad 13 litrów krwi w zbiórce z Klubem SHDK...

10 wrz.
I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama