środa 02 grudnia 2020

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

reklama

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie
 

Pomimo wzmożonych akcji poboru krwi, wciąż brakuje tego cennego leku. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu już 5 sierpnia między godz. 8.00 a 11.00 ponownie przeprowadzi w Turku pobór krwi.

 Aby uzupełnić dramatycznie niskie stany magazynowe krwi w RCKiK w Kaliszu, w Turku co 2 tygodnie będzie stwarzana okazja do oddania krwi. To bardzo ważne, bo nie zawsze zainteresowany oddaniem może to zrobić. Czasem z uwagi na zbyt niski poziom hemoglobiny w danym momencie, a czasem z uwagi np. na przebyte zabiegi stomatologiczne, które wykluczają oddanie krwi przez 7 dni po zabiegu.

reklama

O tym, że krew jest bardzo potrzebna, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak coraz trudniej tę krew zdobyć. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii i podczas wakacji, kiedy wzrasta zapotrzebowanie szpitali na krew i jej składniki.

Tymczasem oddawanie krwi, również w czasie pandemii, jest bezpieczne. Zainteresowani oddaniem krwi mają mierzoną temperaturę, dezynfekują ręce, wypełniają specjalną ankietę. Po wstępnej kwalifikacji są rejestrowani i przechodzą standardową drogę dawcy. Na każdym etapie używa się jednorazowego sprzętu i środków ochrony osobistej.

Wszyscy, które chcą pomóc innym poprzez honorowe oddanie krwi, mogą przyjść 5 sierpnia 2020 r. do Centrum Wolontariatu w Turku, ul. Kaliska 47, w godz. 8.00-11.00. Kolejne okazje do oddania krwi będą w co drugą środę miesiąca, tj. 19 sierpnia, 2 września, 16 września itd.

reklama

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Kolejna zbiórka SHDK

Kolejna zbiórka SHDK "Górnik". Oddano prawie 35...

6 list.
Już w piątek pobór krwi z Klubem SHDK RP Górnik

Już w piątek pobór krwi z Klubem SHDK RP Górnik

4 list.
Kolejny udany pobór krwi dla Agaty.  Zebrano...

Kolejny udany pobór krwi dla Agaty. Zebrano ponad...

25 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama