piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

reklama

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.
 

Poczucie więzi ze społecznością lokalną może świadczyć o tożsamości regionalnej. To poczucie dumy, że urodziliśmy się i wychowaliśmy w tym, a nie innym rejonie. Ten obszar można określić mianem małej ojczyzny. Patriotyzm lokalny może objawiać się na wiele sposobów. Na przykład świadczy o nim uczestnictwo w świętach państwowych, organizowanych przez miasto. Można zapisać się do koła regionalnego, aby zgłębić wiedzę na temat historii rodzimych stron. Również uczestnictwo w akcjach charytatywnych, czy wydarzeniach kulturalnych świadczą o więzi z regionem.

W ramach konkursu ,,KulTURa. WIELKA sprawa w małym mieście’’, który był częścią projektu realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Turku, nadesłano jedenaście inicjatyw, z których wybrano sześć projektów. Łącznie nadesłano jedenaście projektów. Inicjatywy będą dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.

reklama

Zanim jednak wyłoniono zwycięzców konkursu, zostało przeprowadzone spotkanie z diagnostami z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju z Torunia- Krzysztofem Ślebiodą, Mateuszem Strzłkowskim oraz animatorem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie - Markiem Sztarkiem.

Celem konkursu było zwiększenie zaangażowania MDK w Turku w życie społeczności lokalnej, poprzez odkrywanie i wspieranie inicjatyw kulturowych, nawiązanie i pogłębienie współpracy z aktywnymi społecznie i kulturalnie mieszkańcami miasta Turku oraz odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału.

W środę, 12 sierpnia ogłoszono beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020. Łączny budżet przeznaczony na realizację wyłonionych w konkursie inicjatyw wynosił 22 tys. zł.

Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury otrzymają:

1. Robert Stolarek - „Happening Stan Wojenny 13 grudnia 1981r.
2. Robert Jaworski „ Turek – obrazy ożywione”
3. Jeremiasz Dzikowski -„ Miasto Ognia”
4. Joanna Królikowska/ Monika Gruszczyńska - „Mówiące dłonie”
5. Stowarzyszenie Przystań / Maria Kur-Sulkowska – Teatr Na Prowincji
6. Zuzanna Szczepocka - „Anielskie Skrzydła”

Będziemy was na bieżąco informować odnośnie realizacji poszczególnych projektów.
Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym...

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym PATRIA...

1 grudz.
Kolejne

Kolejne "Serce na nakrętki" w Turku.

5 list.
Uwaga krwiodawcy! Zmiana miejsca środowych...

Uwaga krwiodawcy! Zmiana miejsca środowych poborów...

9 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama