poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną w Turku

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną w Turku
 

"Legenda o Wandzie, co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała" to tytuł kolejnego spektaklu, który z myślą o najmłodszej widowni, zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakle teatralne to nie tylko doskonała zabawa, ale także wiedza i mądrość płynąca z opowiadanych historii. Dlatego tez organizatorzy wydarzenia – Miejska Biblioteka Publiczna w Turku postawili na współczesną adaptację znanej wszystkim legendy o Wandzie, co Niemca nie chciała. Młodzi widzowie mieli nie tylko okazję dowiedzieć się czym jest legenda, ale także zapoznać się z postaciami występującymi w historii naszego kraju.

reklama

Legenda o księżniczce Wandzie i Księciu Rytygierze przeniosła oglądających do Krakowa. Wiadomość o śmierci Króla Kraka szybko rozniosła się po świecie, dotarła między innymi do Księcia Rytygier' a, który od razu postanawia wysłać do Polski swojego przedstawiciela prosząc o rękę królewny. Wysłannik miał za zadanie przekazać pewien ważny prezent dla wybranki księcia i skłonić do szybkich zaślubin. Królewna jednak nie miała zamiaru się zgodzić. Pełna współczesnego humoru historia pokazała, że nie wszystko można kupić za pieniądze, a szczególnie nie można kupić miłości.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

z wczoraj
Wakacje ze Stowarzyszeniem Azyl

Wakacje ze Stowarzyszeniem Azyl

23 lip.

"Emocje w równowadze" - warsztaty dla młodzieży w...

19 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama