piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną w Turku

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną w Turku
 

"Legenda o Wandzie, co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała" to tytuł kolejnego spektaklu, który z myślą o najmłodszej widowni, zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakle teatralne to nie tylko doskonała zabawa, ale także wiedza i mądrość płynąca z opowiadanych historii. Dlatego tez organizatorzy wydarzenia – Miejska Biblioteka Publiczna w Turku postawili na współczesną adaptację znanej wszystkim legendy o Wandzie, co Niemca nie chciała. Młodzi widzowie mieli nie tylko okazję dowiedzieć się czym jest legenda, ale także zapoznać się z postaciami występującymi w historii naszego kraju.

reklama

Legenda o księżniczce Wandzie i Księciu Rytygierze przeniosła oglądających do Krakowa. Wiadomość o śmierci Króla Kraka szybko rozniosła się po świecie, dotarła między innymi do Księcia Rytygier' a, który od razu postanawia wysłać do Polski swojego przedstawiciela prosząc o rękę królewny. Wysłannik miał za zadanie przekazać pewien ważny prezent dla wybranki księcia i skłonić do szybkich zaślubin. Królewna jednak nie miała zamiaru się zgodzić. Pełna współczesnego humoru historia pokazała, że nie wszystko można kupić za pieniądze, a szczególnie nie można kupić miłości.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

"Duch Teatru" straszył i bawił w Przystani. Scena...

20 list.
Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym...

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym wyborem...

30 wrz.
Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama