sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

21°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Czym warto wypełnić czas dziecku po szkole? Zestawienie ofert zajęć pozaszkolnych w Turku

Czym warto wypełnić czas dziecku po szkole? Zestawienie ofert zajęć pozaszkolnych w Turku
 

Po blisko półrocznej przerwie z początkiem września dzieci oraz młodzież z miasta i powiatu powróciły do szkół. Dzieciaki cieszą się na ponowne spotkania z rówieśnikami, a rodzice liczą na powrót do normalnego trybu dnia. Oprócz szkół, z początkiem września ruszają także zajęcia pozaszkolne organizowane przez jednostki kulturalne i sportowe działające na terenie naszego powiatu. Gdzie posłać dziecko by wzmóc jego aktywność sportową i kulturalną? O tym w naszym zestawieniu oferty zajęć pozaszkolnych.

W większości opinii wyrażanych przez rodziców, jak i samych zainteresowanych, czyli najmłodszych początek roku to szansa na powrót do normalności i aktywne spędzanie wolnego czasu. W dodatkowej ofercie kulturalno-sportowej jest w czym wybierać i każdy z pewnością znajdzie coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami.

reklama

Najszersza oferta to zajęcia sportowe. Mnogość klubów i stowarzyszeń sportowych w mieście i powiecie daje szerokie możliwości wyboru. 

1. JUDO Turek i KS Kasztelania Brudzew
Ten prężnie działające klub skupia się na zajęciach sportowych związanych z ćwiczeniami JUDO. W ramach jego działalności organizowane są zimowiska czy wakacje. W ofercie na sezon 2020/2021 trwa nabór do dwóch grup wiekowych czyli dla dzieci oraz dla młodzieży. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Kontakt z instruktorem Markiem Kujawą pod numerem telefonu 606 321 354.

2. OSP Turek - Dziecięca Drużyna Pożarnicza
Dziecięca Drużyna Pożarnicza przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku to projekt realizowany od 2019 roku. Zajęcia z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat obejmują między innymi musztrę strażacką, pierwszą pomoc przedmedyczną, zajęcia ratowniczo–gaśnicze, oraz wiele innych ciekawych zajęć związanych z tematyką pożarniczą. Dzieci mają możliwość praktycznego działania w zagrożeniu, co ułatwi im w przyszłości radzenie sobie ze strachem. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach DDP nauczą się empatii, dyscypliny oraz pomocy potrzebującym. Nabór rusza 16 września. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu. Więcej informacji w siedzibie OSP Turek przy ulicy 3Maja 8.

reklama

3. Klub Sportów i Sztuk Walk
Działający od wielu lat klub prowadzi treningi między innmi w grupach Karate, Kyokushin czy Kickboxing. W ofercie znajdują się zajęca zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych – do lat 7, powyżej 7 lat i powyżej 12 lat. Oprócz zajęć na miejscu w klubowych salach uczestnicy mogą liczyć również na zajęcia na pływalni oraz wspólne wyjazdy na obozy w zimie i okresie wakacyjnym. Klub często organizuje zawody w Turku i Tuliszkowie, a także uczestniczy w zawodach organizowanych w całym kraju. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do soboty w godzinach popołudniowych w siedibie klubu przy Osiedlu Wyzwolenia. Więcej informacji pod numerem telefonu 693 714 490

4. Leadies Football Acadamy Turek
Kobieca piłka nożna cieszy się coraz większą popularnością co widać także w Turku. Od kilku lat prężnie działający klub LFA to miejsce promujące kobiecą piłkę nożną. Choć w tym roku zakończona została działalność drużyny seniorskiej to klub działa nadal w sferze szkolenia drużyn dziewcząt z młodszych roczników. Nabór trwa od czerwca. Aktualnie LFA to dwie sekcje Orlik i Żak. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów 721 936 055 oraz 791 002 805

5. Szkółka pływacka Aquarius
Turkowska szkółka pływacka oferuje zajęcia dla osób początkujących oraz zaawansowanych skupiające się głównie na ćwiczeniach na krytej pływalni przy ulicy Sportowej. Dla najmłodszych oferta wodnego przedszkola przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat i oparta na autorskim programie oswajania z wodą. Zajęcia odbywają się w 4-5-osobowych grupach.  Ponadto szkółka oferuje zajęcia ogólne z nauki pływania oraz doskonalenie pływania, pływanie korekcyjne oraz treningi pływackie dla zaawansowanych. Szkółka Aquarius aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju zawodach na terenie Turku, a także organizuje półkolonie. Więcej informacji pod nr telefonu: 506 019 799

6. KS Volley Turek
W ramach Klubu Sportowego Volley Turek prowadzone są zajęcia skoncentrowane na piłce siatkowej. Klub zaprasza przez cały rok wszystkich, którzy kochają siatkówkę i chcą czynnie uprawiać ten sport. Na zajęcia możemy zapisać dzieci już od 7 roku życia. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Klub organizuje także półkolonie oraz bierze udział w rozgrywkach i turniejach wojewódzkich i krajowych.  Szczegółowe informacje dostępne są dla zainteresowanych pod numerem telefonu 696 794 159

7. Tur 1921 Turek
Tur 1921 Turek od kilku lat skupia się na prowadzeniu młodzieżowych i dziecięcych drużyn piłkarskich. Zajęcia w ramach 5 sekcji prowadzone są pod okiem profesjonalnych trenerów, byłych zawodników drużyny seniorskiej Tura. Aktualnie w klubie działają sekcje dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia do lat 16 –  Junior młodszy B1, Trampkarz starszy C1, młodzik Starczy D1, Orlik starszy E1 oraz najmłodsza sekcja Żak F1. Oprócz zajęć na stadionie Tura organizowane są wyjazdy na turnieje oraz udział w rozgrywkach ligowych. Nabór do zespołów piłkarskich jest całoroczny. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 789 370 731 

8. Związek Harcerstwa Polskiego
Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim patriotycznym, otwartym i apolitycznym stowarzyszeniem należącym do światowego ruchu skautowego. W harcerstwie działamy przez stawianie wyzwań. Zachęcamy dzieci i młodzież do ciągłego doskonalenia się, zdobywania wiedzy i umiejętności. Inspirujemy do pokonywania trudności oraz konstruktywnego i innowacyjnego myślenia. Metoda harcerska opiera się na uczeniu w działaniu, rozbudzaniu zainteresowań i pasji młodych ludzi. Działalność Związku Harcerstwa Polskiego na terenie Powiatu Tureckiego sięga już ponad 100 lat. Więcej informacji na temat działalności można znaleźć na stronie internetowej Hufca ZHP Turek.

9.Turkowski Klub Karate 
Klub działa od ponad 20 lat. Dzieci w wieku od 6 lat trenują tutaj Karate OYAMA, a młodzież i dorośli dodatkowo Kickboxing i Muay Thai. Zajęcia w klubie wyróżnia sympatyczna atmosfera wspólnej zabawy i rywalizacji. 
Treningi odbywają się w podziale na grupy wiekowe, każda grupa trenuje dwa razy w tygodniu. Dzieci i młodzież dodatkowo raz w tygodniu mają zajęcia na basenie, odpowiadające im umiejętnościom pływackim. Klub organizuje wiele imprez integracyjnych z rodzicami. Tradycją Turkowskiego Klubu Karate jest wakacyjny obóz sportowy. Więcej informacji pod numerem 504 227 573.


Oferta zajęć kulturalnych choć skromniejsza, niż ta sportowa, to także warta zainteresowania.

1. Miejski Dom Kultury
Miejski Dom Kultury w Turku jak co roku otwiera swoje drzwi dla dzieci pragnących rozpocząć przygodę w zespołach artystycznych i sekcjach zainteresowań. W tym roku MDK proponuje m.in. sekcję taneczną dla dzieci od lat 8, klub recytatora od lat 5, sekcję plastyczną od lat 7 oraz Studio piosenki dla dzieci od lat 8. Ponadto dla tych starszych istnieje możliwość dołączenia do Grupy Tancerzy Ognia „Shadows of fire” - w dwóch grapach wiekowych 10-16 lat oraz powyżej 16 lat. Oferta MDK to także Młodzieżowa Grupa Teatralna „żARTa Sztuka”, w której uczestniczyć mogą nastolatkowie od 14 roku życia. Wszelkich dodatkowych informacji o ofercie Miejskiego Domu Kultury można uzyskać pod numerem telefonu: 63 280  00 20.

2. Muzeum Miasta Turku
W ramach działalności Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera działają pracownie witrażu i ceramiki, a także rękodzieła. Muzeum rozpoczyna zapisy na całoroczne zajęcia z umiejętności wykonywania witraży, zajęcia tkackie i ceramiczne. Oferta jest skierowana dla dzieci od lat 7. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 63 278 41 60 

3. Stowarzyszenie "Przystań"
Stowarzyszenie "Przystań" w Turku w ramach Międzypokoleniowego Klubu Kultury "Kuźnia Artystyczna" prowadzi zajęcia taneczne, wokalne i teatralne. Zapisy, jak co roku odbywają się w styczniu.

4. Miejska Biblioteka Publiczna
Miejska Biblioteka Publiczna, podobnie jak "Przystań" nabór na zajęcia pozaszkolne rozpocznie dopiero w styczniu 2021 roku.

Tak przedstawia się oferta dla dzieci i młodzieży w Turku. Jakie zajęcia odbywają się w gminach? Już niebawem podobne zestawieni zajęć pozaszkolnych oferowanych w miejscowościach powiatu tureckiego. 

Wszystkie osoby zainteresowane, stowarzyszenia oraz ośrodki oferujące zajęcia pozaszkolne na terenie gmin powiatu prosimy o kontakt pod adresem redakcyjnym redakcja@turek.net.pl wraz z informacją o ofercie kulturalnej i sportowej. 

Podobne artykuły

Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i...

Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i warsztaty....

15 mrz.
Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model...

Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model marki...

23-12-2020
Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport

Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport

26-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama