niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Nowa roślinność na ul Kaliskiej. Potężne donice z drzewkami stanęły na deptaku.

Nowa roślinność na ul Kaliskiej. Potężne donice z drzewkami stanęły na deptaku.
 

Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miejskiego w Turku, w środę, 9 września, na nowo wyremontowanej ulicy Kaliskiej będącej ciągiem pieszo-rowerowym umieszczono donice z drzewkami. Jak informuje UM Turek dzisiejsza zmiana plus zawieszone wcześniej na lampach ukwiecenia mają poprawić wygląd deptaku.

Po ławkach i ukwieconych donicach na słupach lamp ulicznych, które na deptaku pojawiły się w czerwcu, przyszedł czas na drzewka w donicach. Większość z nich dzisiaj stanęła na zmodernizowanej ulicy. To donice w dwóch wielkościach: 120 cm i 95 cm wysokości, w kolorach czerwonym i grafitowym. W donicach rosną klony, graby i sosny. Rośliny zielone, odporne na złe warunki atmosferyczne. - Deptak na ul. Kaliskiej od dziesięcioleci nie wyglądał tak pięknie, jak teraz - podsumowuje Urząd Miasta.

reklama

W opiniach mieszkańców słychać aprobatę dzisiejszych zmian ale są także i osoby niezadowolone z nowych potężnych donic. Zdaniem niezadowolonych wielkość i kolorystyka donic psuje wygląd ulicy. A jakie są Wasze wrażenia z dokonanych zmian na deptaku?

Podobne artykuły

Obostrzenia na cmentarzach komunalnych. Nowe...

Obostrzenia na cmentarzach komunalnych. Nowe zasady...

19 paźd.
Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe z...

Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe z ograniczonym...

17 paźd.
Brak szczepień dla seniorów? Miasto narzeka na...

Brak szczepień dla seniorów? Miasto narzeka na brak...

7 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama