czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Już dziś akcja poboru krwi dla Agaty Pilarskiej. Nie bądź bierny, oddaj krew!

Już dziś akcja poboru krwi dla Agaty Pilarskiej. Nie bądź bierny, oddaj krew!
 

Nasza krew to cenny dar, który ratuje życie. Tym razem pilnie potrzebuje jej Agata, u której zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Już dziś od 8 rano będzie możliwość oddania krwi w Centrum Wolontariatu, do czego gorąco zachęcamy!

Agata Pilarska jest 17-letnią uczennicą turkowskiego technikum, którą niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć na różnych akcjach charytatywnych Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku. Niestety tym razem to ta aktywna wolontariuszka potrzebuje naszej pomocy. Przez zdiagnozowaną ostrą białaczkę szpikową Agata będzie musiała przejeść wiele ciężkich zabiegów, w tym chemioterapię i transfuzję krwi. To właśnie teraz nasza pomoc jest na wagę złota - każda oddana krew (bez względu na grupę!) z podanymi niezbędnymi danymi znajdzie się na koncie dziewczyny, dzięki czemu będzie można zachować ciągłość leczenia.

reklama

Zapraszamy na najbliższą akcję poboru krwi w Turku, która odbędzie się 16 września w godz. 8:00-11:00 w Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku (ul. Kaliska 47 - naprzeciw oddziału Poczty Polskiej). Na dawców czekać będą pamiątkowe przypinki i naklejki, a także poczęstunek dla szybkiego przywrócenia energii.

Jeśli ktoś jednak nie może przybyć jutro, to już w najbliższy piątek (18 września - rejestracja od godz. 10.00 do 14.00) Firma Ambro, zainspirowana inicjatywą wolontariuszy, także organizuje akcję poboru krwi dla Agaty. Zapraszamy!

Powyższe akcje to przykłady, dzięki którym możemy pomóc Agacie Jeśli nie mamy możliwości oddać krwi ani jutro, ani w piątek, to tak naprawdę miejsce nie ma znaczenia - może być to dowolny punkt i dowolna akcja poboru krwi, niezależnie od lokalizacji. Najważniejsze jest to, by przy rejestracji podać niezbędne dane:

reklama

Agata Pilarska
Szpital im. Marii Konopnickiej
Sporna 36/50 91-738 Łódź
Oddział VI, Onkologia

„Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!” – możemy przeczytać na stronie RCKiK w Kaliszu. Kto może zostać krwiodawcą? Każda osoba pełnoletnia do 65 roku życia, która przede wszystkim jest w pełni zdrowa, nie przebywała w ciągu ostatnich 14 dni za granicą, waży nie mniej niż 50kg i pragnie pomóc drugiemu człowiekowi. W dniu oddania krwi należy zjeść lekki posiłek, zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Oddawanie krwi w czasie pandemii jest bezpieczne! Osoby przychodzące do punktów krwiodawstwa przechodzą preselekcję, - mają mierzoną temperaturę (bezdotykowym termometrem), dezynfekowane ręce, dodatkowo przeprowadzana jest także krótka ankieta. Dopiero po wstępnej kwalifikacji osoba zostaje zarejestrowana i przechodzi standardową drogę dawcy.

Agata od dawna intensywnie pomaga innym - teraz my pomóżmy jej! Nasza krew jest bardzo potrzebna, dlatego jeśli tylko możemy, udajmy się już jutro na Kaliską do Centrum Wolontariatu w Turku i podzielmy się naszym darem. W końcu - "łączy nas krew, która ratuje życie".

Podobne artykuły

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

17 wrz.
Oddali ponad 13 litrów krwi w zbiórce z Klubem...

Oddali ponad 13 litrów krwi w zbiórce z Klubem SHDK...

10 wrz.
I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama