niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Wideo: Sukces akcji zbiórki krwi dla Agaty. Zebrano ponad 63 litry krwi!

Wideo: Sukces akcji zbiórki krwi dla Agaty. Zebrano ponad 63 litry krwi!
 

Równo o godzinie 8.00 w środę, 16 września br. rozpoczęła się akcja poboru krwi zorganizowana przez Centrum Wolontariatu w Turku na rzecz Agaty Pilarskiej. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a planowane zakończenie na godzinę 11.00 zostało przesunięte na 15.00, tak, aby jak największa liczba chętnych osób mogła oddać krew i wesprzeć Agatę.

Agata Pilarska jest 17-letnią uczennicą turkowskiego technikum, którą niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć na różnych akcjach charytatywnych Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku. Niestety tym razem to ta aktywna wolontariuszka potrzebuje naszej pomocy. Przez zdiagnozowaną ostrą białaczkę szpikową Agata będzie musiała przejeść wiele ciężkich zabiegów, w tym chemioterapię i transfuzję krwi. To właśnie dla niej zorganizowano dzisiejszą akcję oraz te, które już się odbyły jak chociażby wczorajsza inicjatywa w ZST czy kolejne zaplanowane jak np. pobór w firmie Ambro 18 września.

reklama

Ogromna kolejka nie demotywowała kolejnych przybyłych do wolontariatu - gotowych do oddania krwi pod siedzibą Centrum Wolontariatu było z godziny na godzinę coraz więcej i więcej. Koledzy i koleżanki z wolontariatu, mieszkańcy, młodzież ze szkół, nauczyciele, policjanci i nie tylko - wszyscy liczą, że dzisiejsza akcja pomoże w powrocie Agaty do pełnego zdrowia. 

Aktualizacja 15:20: O godzinie 15.00 zakończył się maraton oddawania krwi w ramach dzisiejszej akcji. Chętnych do oddania, stojących po kilka godzin w kolejce, było ponad 250 osób, z czego zakwalifikowano 141 osób. Z uwagi na ogromne zainteresowanie nie wszystkim chętnym udało się oddać krew. Osoby te będą mogły wesprzeć akcję w piątek w firmie Ambro lub podczas kolejnych poborów, o których powiadomimy. Dziś jednak turkowianie bez wątpienia pokazali swoje wielkie serca - łącznie pobrano ponad 63 litry krwi!

Podobne artykuły

Kolejny udany pobór krwi dla Agaty.  Zebrano...

Kolejny udany pobór krwi dla Agaty. Zebrano ponad...

z wczoraj
Uwaga krwiodawcy! Zmiana miejsca środowych...

Uwaga krwiodawcy! Zmiana miejsca środowych poborów...

9 paźd.
Pobór krwi dla Agaty i Krzysia w Słodkowie....

Pobór krwi dla Agaty i Krzysia w Słodkowie. Zebrano...

4 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama