niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych osiem pielęgniarek

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych osiem pielęgniarek
 

Zakażenie COVID-19 potwierdzono u ośmiu pielęgniarek oddziału wewnętrznego. Sanepid zdecydował o wstrzymaniu przyjęć. Na szczęście nie ma kolejnych wyników „dodatnich”.

Wszystko zaczęło się w ubiegłym tygodniu. Jedna z pielęgniarek dostała gorączki i duszności, dlatego poddano ją testowi na koronawirusa. Wynik był pozytywny, dlatego zdecydowano o pobraniu wymazów od całego personelu oraz pacjentów oddziału. Zakażenie wirusem potwierdzono u kolejnych siedmiu pielęgniarek. Jak informuje Katarzyna Wysocka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Turku, pracownice wewnętrznego, u których wykryto koronawirusa przebywają w tej chwili w izolacji domowej. – Cieszy fakt, że COVID-19 nie wykryto u żadnego z pacjentów wewnętrznego – wyjaśnia dyrektor Wysocka.

reklama

Dodaje, że oznacza to, że nie doszło do transmisji wirusa z pielęgniarek, które podczas dyżurów pracują w odpowiednim zabezpieczeniu  wyjaśnia Katarzyna Wysocka dodając, że prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne, a na podstawie jego wyników będzie można ustalić źródła zakażeń.

Podobne artykuły

Gmina Brudzew. Koronawirus w Szkole Podstawowej...

Gmina Brudzew. Koronawirus w Szkole Podstawowej w...

24 wrz.
Oficjalne oddanie budynku szpitala po...

Oficjalne oddanie budynku szpitala po...

23 wrz.
Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama