Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku
 

W minioną sobotę Miejską Bibliotekę Publiczna w Turku odwiedziła Bajanka – animatorka i popularna promotorka literatury dziecięcej. Towarzyszyła jej znana i lubiona postać z dziecięcych książek – Kicia Kocia. Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kicia Kocia, którą przywiozła ze sobą Bajanka to bohaterka serii książek autorstwa Anity Głowińskiej, adresowanych do najmłodszych czytelników. Uwielbiana przez dzieci postać to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.

reklama

Bajanka opowiadając o przygodach Kici Koci angażowała uczestników spotkania do przeróżnych, szalonych zabaw. Było wspólne czarowanie, tańce a nawet rodzinne muzykowanie na bum bum rurkach.

Na zakończenie spotkania Bajanka rozdawała dyplomy i prezenty, a dzieci mogły sfotografować się ze swoją ulubioną bohaterką. Ważnym aspektem spotkania było zachęcanie uczestników do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Wydarzenie odbyło się w ramach zadania „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

"Emocje w równowadze" - warsztaty dla młodzieży w...

1 sierp.
Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

25 lip.
Letnia Szkółka Robotyki w bibliotece miejskiej

Letnia Szkółka Robotyki w bibliotece miejskiej

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama