Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Serce na nakrętki stanęło przed "piątką". Pierwszy taki pojemnik z inicjatywy Samorządu Mieszkańców.

Wideo: Serce na nakrętki stanęło przed
 

W środę, 16 września, przed Szkołą Podstawową nr 5 w Turku stanęło pierwsze „Serce na nakrętki”. Docelowo planowane jest umieszczenie podobnych pojemników przy każdej ze szkół podstawowych w mieście.

Pomysłodawcą jest Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 7 obejmujący ponad 6 tysięcy mieszkańców głównie Osiedla Wyzwolenia. Pojemnik w kształcie serca oprócz ciekawego wyglądu ma służyć do zbierania nakrętek z butelek plastikowych, a pozyskane środki przeznaczane będą na potrzeby i akcje „piątki”. Rozpoczęta wczoraj zbiórka i środki pozyskane z niej przekazane zostaną dla Oli Miłosz, absolwentki tejże podstawówki, a także mieszkanki osiedla. 

reklama

Jak zaznaczają członkowie Samorządu Mieszkańców Os. nr 7 w ten sposób pragną u dzieci i dorosłych wzbudzić proekologiczne podejście do śmieci i segregacji odpadów. Będąca na miejscu przedstawicielka Urzędu Miasta Aleksandra Purcel-Kowalska podkreślała, że to nie jedyny taki pojemnik na nakrętki jaki jest w planach. Docelowo, jak tylko środki finansowe na to pozwolą, podobne serca mają pojawić się przed każdą szkołą podstawową w Turku.

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Nowa ulica na Osiedlu Wyzwolenia ma być gotowa...

Nowa ulica na Osiedlu Wyzwolenia ma być gotowa już w...

23 maj.
Skończyło się na strachu i przypalonym garnku

Skończyło się na strachu i przypalonym garnku

20 maj.
Inwazja żarłocznych gąsienic! Kuprówka rudnica...

Inwazja żarłocznych gąsienic! Kuprówka rudnica...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama